21 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Dlaczego planszówki to doskonały pomysł na prezent? Wyjaśniamy!

Materiał partneraDlaczego planszówki to doskonały pomysł na prezent? Wyjaśniamy!

Gra planszowa sprawdzi się jako niezawodny podarunek okolicznościowy. Z pewnością będzie miłą niespodzianką, która dostarczy rozrywki wieczorami. Przed wyborem konkretnego tytułu, warto przeanalizować, czym interesuje się solenizant, a następnie dopasować jej typ do danej okazji.

reklama

Planszówka uniwersalnym prezentem? Zdecydowanie tak!

Gra planszowa to propozycja zarówno dla miłośników, jak i osób, które nie miały wcześniej styczności z podobną formą rozrywki. W przypadku tych drugich można wybrać znane tytuły, od których będą mogli rozpocząć swoją przygodę. Warto zdecydować się na gry imprezowe lub rodzinne, w które można grać w nieco większym gronie. W przypadku osób towarzyskich sprawdzą się te, które wymagają interakcji pomiędzy zawodnikami. To sprawia, że czas mija w miłej atmosferze. Co więcej, rozgrywka pozwala na obniżenie poziomu stresu czy oderwanie się od codziennych problemów.

Jaką grę wybrać? To zależy!

Na rynku można odnaleźć szeroki wybór gier. Te mogą być tematyczne i różnić się od siebie wieloma aspektami. Uważa się, że najbardziej uniwersalne są przygodowe i familijne. Nieco więcej zaangażowania wymagają tytuły strategiczne. Tematyka powinna być powiązana z zainteresowaniami obdarowywanej osoby oraz jej wieku.

reklama

W przypadku podarunku dla dzieci ważny jest przede wszystkim aspekt wizualny. Warto zatem zwracać szczególną uwagę na kolorowe zestawienia inspirowane popularnymi bajkami czy postaciami ze świata filmu. Propozycje dla nastolatków to przede wszystkim tytuły powiązane z popularnymi powieściami.

Dorośli mogą wybrać gry o nawiązujące do świata popkultury czy wydarzeń historycznych. Producenci często zamieszczają na opakowaniach kryterium wiekowe oraz stopień zaawansowania. Te wskazówki będą bardzo pomocne w wyborze.

W przypadku osób, które grały wcześniej w planszówki, warto zdecydować się na pierwszą część serii. Obdarowana osoba może dokupić kolejne części, jeśli tytuł ją zaciekawi. Warto pamiętać, że gry planszowe najtaniej kupimy online. Ich ceny są często sporo tańsze niż w sklepach stacjonarnych.

reklama

Planszówki rządzą i nigdzie się nie wybierają

Planszówki przeżywają obecnie swój renesans. Miłośnicy gier zwracają uwagę, że to odskocznia od codzienności, która może dostarczyć sporo satysfakcji. Niektóre tytuły gwarantują zastrzyk adrenaliny, będąc lekcją współzawodnictwa. Grać w nie można w dowolnym gronie, zarówno z rodziną, jak i przyjaciółmi. W świecie wirtualnym to miła odmiana dla gier wideo czy mediów społecznościowych. Sprawdzą się nie tylko w długie jesienne czy zimowe wieczory, ale także na wakacjach czy imprezach okolicznościowych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane