27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

42-latek ponownie złapany na przekroczeniu prędkości. Policja nałożyła na niego mandat w wysokości 3 tys. zł i zatrzymała prawo jazdy

Mrągowo42-latek ponownie złapany na przekroczeniu prędkości. Policja nałożyła na niego mandat w...

W sobotę, 16 września 2023 roku, drogówka z Mrągowa odnotowała kolejny przypadek kierowcy, który po raz kolejny złamał obowiązujące przepisy drogowe. Policjanci złapali pirata-recydywistę, który drugi raz został surowo ukarany.

reklama

Podczas kontroli prędkości w miejscowości Zgon policjanci zauważyli pojazd marki Ford poruszający się z wyjątkowo dużą prędkością. Przeprowadzony pomiar wykazał, że 42-letni mężczyzna poruszał się z prędkością 98 km/h, podczas gdy ograniczenie w tym miejscu wynosiło do 40 km/h.

Zaraz po incydencie funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych. Okazało się, że było to jego drugie przewinienie w tej samej kategorii w ciągu ostatniego roku. Zgodnie z przepisami obowiązującymi od 17 września 2022 roku kierowca znalazł się w ramach tzw. recydywy. Nałożono na niego  mandat karny w wysokości aż 3 tys. zł i dodano 13 punktów karnych.

reklama

Na tym jednak się nie skończyło: w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h na terenie zabudowanym mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Przypadek ten jest kolejnym przypomnieniem o konieczności przestrzegania przepisów drogowych. Wiąże się z tym nie tylko kwestia naszego bezpieczeństwa, ale także konsekwencje finansowe.

źródło: KPP Mrągowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane