16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Zaginiony mężczyzna bezpieczny i pod opieką medyczną dzięki spostrzegawczemu policjantowi z Barczewa

OlsztynZaginiony mężczyzna bezpieczny i pod opieką medyczną dzięki spostrzegawczemu policjantowi z Barczewa

Sięgnięcie po pomoc w odpowiednim czasie może uratować życie. Przekonał się o tym pewien 26-letni mężczyzna z województwa śląskiego, który w momencie kryzysu emocjonalnego zdecydował się skontaktować ze swoją znajomą. Ta niezwykle ważna decyzja – próba nawiązania kontaktu z drugą osobą zakończyła się udzieloną pomocą i zakończeniem poszukiwań mężczyzny przez policję.

reklama

Na terenie Barczewa 26-letni mężczyzna został dostrzeżony przez jednego z policjantów kryminalnych. Funkcjonariusz, który spotkał mężczyznę na terenie miasta jeszcze tego samego dnia przed służbą, zdołał go później rozpoznać i wskazać policji jego lokalizację. Okazało się, że 26-latek był już pod opieką swojej znajomej, która zauważyła go chwilę wcześniej.

Mężczyzna został ostatecznie przewieziony do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc. Ważna jest tu rola bliskich osób oraz znajomych, którzy mogą dostrzec problem i zareagować, pomożemy przyjacielowi w kryzysie – to słowa, które mogą dosłownie uratować komuś życie.

reklama

Należy jednak pamiętać, że wiele osób boryka się z trudnościami i zmagają się z chwilami, kiedy nie potrafią sami sobie pomóc. W takich chwilach skorzystać można ze wsparcia specjalistów, którzy nie tylko wysłuchają, ale również udzielą wsparcia, podpowiedzą, co robić w danej sytuacji. Na czym polega leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją również zostaną wyjaśnione.

Antydepresyjny Telefon Zaufania dostępny jest pod numerem 22 484 88 01. To linia wsparcia prowadzona przez Fundację ITAKA. Więcej informacji na temat dostępnej pomocy można znaleźć na stronach internetowych https://stopdepresji.pl/

Przypominamy również, że na terenie każdego powiatu działają liczne instytucje takie jak Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz poradnie psychologiczne. Przedstawiciele tych instytucji są gotowi pomóc rozwiązać trudne sytuacje życiowe, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Imię
18 września 2023 21:20

Barczewska policja jeszcze jak by działała w mieście było by Ok

Polecane
Ogłoszenia