fbpx
6 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zaginiony mężczyzna bezpieczny i pod opieką medyczną dzięki spostrzegawczemu policjantowi z Barczewa

OlsztynZaginiony mężczyzna bezpieczny i pod opieką medyczną dzięki spostrzegawczemu policjantowi z Barczewa

Sięgnięcie po pomoc w odpowiednim czasie może uratować życie. Przekonał się o tym pewien 26-letni mężczyzna z województwa śląskiego, który w momencie kryzysu emocjonalnego zdecydował się skontaktować ze swoją znajomą. Ta niezwykle ważna decyzja – próba nawiązania kontaktu z drugą osobą zakończyła się udzieloną pomocą i zakończeniem poszukiwań mężczyzny przez policję.

reklama

Na terenie Barczewa 26-letni mężczyzna został dostrzeżony przez jednego z policjantów kryminalnych. Funkcjonariusz, który spotkał mężczyznę na terenie miasta jeszcze tego samego dnia przed służbą, zdołał go później rozpoznać i wskazać policji jego lokalizację. Okazało się, że 26-latek był już pod opieką swojej znajomej, która zauważyła go chwilę wcześniej.

Mężczyzna został ostatecznie przewieziony do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc. Ważna jest tu rola bliskich osób oraz znajomych, którzy mogą dostrzec problem i zareagować, pomożemy przyjacielowi w kryzysie – to słowa, które mogą dosłownie uratować komuś życie.

reklama
Policja z Olsztyna pomogła nastolatkowi, który nietrzeźwy wtargnął na tory

Należy jednak pamiętać, że wiele osób boryka się z trudnościami i zmagają się z chwilami, kiedy nie potrafią sami sobie pomóc. W takich chwilach skorzystać można ze wsparcia specjalistów, którzy nie tylko wysłuchają, ale również udzielą wsparcia, podpowiedzą, co robić w danej sytuacji. Na czym polega leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją również zostaną wyjaśnione.

Antydepresyjny Telefon Zaufania dostępny jest pod numerem 22 484 88 01. To linia wsparcia prowadzona przez Fundację ITAKA. Więcej informacji na temat dostępnej pomocy można znaleźć na stronach internetowych https://stopdepresji.pl/

reklama

Przypominamy również, że na terenie każdego powiatu działają liczne instytucje takie jak Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz poradnie psychologiczne. Przedstawiciele tych instytucji są gotowi pomóc rozwiązać trudne sytuacje życiowe, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Alarmujący wzrost liczby utonięć: najnowsze dane policyjne budzą niepokój

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Imię
18 września 2023 21:20

Barczewska policja jeszcze jak by działała w mieście było by Ok

Polecane
Ogłoszenia

Poszukiwany sprawca kolizji drogowej sam zgłosił się na policję

Nieletni pod działaniem alkoholu staną przed sądem rodzinnym i dla nieletnich