fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Weekend na drogach powiatu: zdarzenia drogowe i czterech nietrzeźwych kierowców

OstródaWeekend na drogach powiatu: zdarzenia drogowe i czterech nietrzeźwych kierowców

W miniony weekend na drogach powiatu nie zanotowano żadnego wypadku drogowego. Doszło do dziewięciu niegroźnych kolizji drogowych i zatrzymano czterech nietrzeźwych kierowców oraz dwie osoby bez uprawnień do kierowania pojazdem.

reklama

W piątek,15 września 2023 roku, doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Mickiewicza, w Ostródzie. Jak wynika z ustaleń policji, 55-letnia kobieta kierująca samochodem marki Honda, nie zachowała bezpiecznej odległości od jadącego przed nią pojazdu, co doprowadziło do uderzenia z oplem, którym poruszała się 28-letnia kobieta.

W tym samym dniu w miejscowości Liksajny, w gminie Miłomłyn funkcjonariusze ostródzkiej jednostki policji zatrzymali kierującego volkswagenem. Okazało się, że 33-letni mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem. Sprawa trafiła do sądu.

reklama

W miejscowości Zajezierze, w gminie Małdyty policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 55-latek miał prawie jeden promil alkoholu w organizmie. Na lekkomyślnego mężczyznę nałożono mandat.

Jak ujawnić się policji? Historie trzech poszukiwanych przestępców

W niedzielę (17 września 2023 roku) w Ostródzie, na ul. Mickiewicza zatrzymano 20-latka prowadzącego fiata, u którego wykryto ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Młodemu mężczyźnie zabrano prawo jazdy, a samochód przekazano wyznaczonej osobie.

reklama

Tego samego dnia doszło do samozapłonu pojazdu marki Land Rover na drodze S7, na wysokości miejscowości Piławki. Podróżowały nim dwie osoby, które same zdołały opuścić samochód. W wyniku tego zdarzenia ruch drogowy był chwilowo zablokowany.

Ogółem w miniony weekend policjanci skontrolowali 176 uczestników ruchu drogowego, nałożyli 100 mandatów karnych i pouczyli 34 osoby. Przeprowadzono także 213 kontroli trzeźwości. Policja stale apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Czwartkowe interwencje policyjne na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Mężczyzna unikał płacenia za materiały budowlane przez rok. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia