22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Weekend na drogach powiatu: zdarzenia drogowe i czterech nietrzeźwych kierowców

OstródaWeekend na drogach powiatu: zdarzenia drogowe i czterech nietrzeźwych kierowców

W miniony weekend na drogach powiatu nie zanotowano żadnego wypadku drogowego. Doszło do dziewięciu niegroźnych kolizji drogowych i zatrzymano czterech nietrzeźwych kierowców oraz dwie osoby bez uprawnień do kierowania pojazdem.

reklama

W piątek,15 września 2023 roku, doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Mickiewicza, w Ostródzie. Jak wynika z ustaleń policji, 55-letnia kobieta kierująca samochodem marki Honda, nie zachowała bezpiecznej odległości od jadącego przed nią pojazdu, co doprowadziło do uderzenia z oplem, którym poruszała się 28-letnia kobieta.

W tym samym dniu w miejscowości Liksajny, w gminie Miłomłyn funkcjonariusze ostródzkiej jednostki policji zatrzymali kierującego volkswagenem. Okazało się, że 33-letni mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem. Sprawa trafiła do sądu.

reklama

W miejscowości Zajezierze, w gminie Małdyty policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 55-latek miał prawie jeden promil alkoholu w organizmie. Na lekkomyślnego mężczyznę nałożono mandat.

W niedzielę (17 września 2023 roku) w Ostródzie, na ul. Mickiewicza zatrzymano 20-latka prowadzącego fiata, u którego wykryto ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Młodemu mężczyźnie zabrano prawo jazdy, a samochód przekazano wyznaczonej osobie.

Tego samego dnia doszło do samozapłonu pojazdu marki Land Rover na drodze S7, na wysokości miejscowości Piławki. Podróżowały nim dwie osoby, które same zdołały opuścić samochód. W wyniku tego zdarzenia ruch drogowy był chwilowo zablokowany.

reklama

Ogółem w miniony weekend policjanci skontrolowali 176 uczestników ruchu drogowego, nałożyli 100 mandatów karnych i pouczyli 34 osoby. Przeprowadzono także 213 kontroli trzeźwości. Policja stale apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane