20 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Dwa lata temu 11-letnia Marysia straciła tatę. Teraz walczy z guzem mózgu

OlsztynDwa lata temu 11-letnia Marysia straciła tatę. Teraz walczy z guzem mózgu

Dwa lata temu 11-letnia Marysia straciła tatę. Teraz walczy z guzem mózgu. Raz już z nim wygrała, możemy jej pomóc i tym razem.

reklama

Marysię można wesprzeć na stronie siepomaga.pl.

Dramat 11-latki

Maria Łamejko z Olsztyna ma 11 lat i cierpi na nowotwór złośliwy mózgu.

reklama

W 2017 roku, gdy miała 5 lat, zdiagnozowano u niej Medulloblastomę IV stopnia złośliwości. Dzięki szybkiej operacji neurochirurdzy z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie uratowali jej życie. Dziewczynka przeszła półroczną chemio- i radioterapię i choć terapia przyniosła trwałe skutki uboczne (niedoczynność tarczycy, niedoczynność przysadki, niedosłuch), guz został powstrzymany.

Marysia mogła liczyć na wsparcie całej rodziny, jednak dwa lata temu dotknął ich kolejny dramat: 9 listopada 2021 roku jej tata zginął potrącony przez tira. Dziewczynki (Marysia ma młodszą siostrę) zostały tylko z mamą, która w związku z chorobą córki zrezygnowała z pracy.

Nawrót choroby

W czerwcu bieżącego roku podczas rutynowej kontroli wykryto, że guz powrócił – tym razem w miejscu, które uniemożliwia całkowite usunięcie podczas operacji.

reklama

Rozwiązaniem jest spersonalizowana szczepionka, pobudzająca układ odpornościowy do walki z nowotworem. Taką terapię można przeprowadzić w klinice Immun-Onkologischez Zentrum w Kolonii w Niemczech. Jej koszt wynosi 530 tysięcy złotych i jest nieosiągalny dla rodziny. Do tej pory udało się zebrać 268 tysięcy złotych.

Marysię można wesprzeć na stronie siepomaga.pl.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia