fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci z Iławy edukują uczniów na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach

IławaPolicjanci z Iławy edukują uczniów na temat zasad bezpiecznego poruszania się po...

Po wakacjach uczniowie wrócili do szkół, a to oznacza, że policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zwiększyli kontrole w pobliżu przedszkoli i szkół. Działania te mają na celu zapewnienie uczniom poczucia bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

reklama

Od 4 września 2023 roku funkcjonariusze policji systematycznie spotykają się z przedszkolakami oraz uczniami szkół, by przypomnieć im o zasadach poruszania się po drodze, w tym o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę. Dla wielu z nich to czas pierwszego samodzielnego pokonania dystansu do i ze szkoły. Policjanci omawiają z uczniami, jakie zagrożenia mogą spotkać na swojej drodze i jak nie należy się zachowywać podczas np. przechodzenia przez pasy.

Funkcjonariusze zachęcają też do noszenia elementów odblaskowych, zwracając szczególną uwagę na okres jesienno-zimowy, gdy wskutek szybko zapadającego zmroku widoczność jest mniejsza. Pokazują też, dlaczego odblaski ratują życie. Policjanci podkreślają, że zależy im na zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa każdego dziecka podczas pieszych wędrówek i przypominają, że każdy policjant chroni i pomaga wszystkim potrzebującym.

reklama
Giżycki awanturnik z marihuaną. Policja rozwiała nieporozumienia

Przez cały rok szkolny planowane są edukacyjno-profilaktyczne spotkania z dziećmi. Ich celem jest utrwalenie prawidłowych i bezpiecznych nawyków poruszania się po drogach. Policjanci przypominają, że w sytuacji zagrożenia lub poczucia niebezpieczeństwa, każde dziecko może zwrócić się do policjanta po pomoc. Dla policji bezpieczna droga do szkoły to priorytet.

źródło: KPP Iława

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Schował narkotyki w plastrach miodu. Czeka go sprawa w sądzie

Mężczyzna unikał płacenia za materiały budowlane przez rok. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia