-3 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Niebezpiecznie na drogach: nietrzeźwy kierowca i kolizja przez nieprawidłowe wymijanie

IławaNiebezpiecznie na drogach: nietrzeźwy kierowca i kolizja przez nieprawidłowe wymijanie

Dzięki szybkiej reakcji postronnej osoby doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Świadek zauważył, że prowadzący samochód ciężarowy jest pod wpływem alkoholu i powiadomił o tym policję. Zdarzenie miało miejsce w środę (13.09.2023 r.), kilka minut po godzinie 12:00.

reklama

Mężczyzna, który zgłosił sprawę, poinformował policję, że nietrzeźwy kierowca o mało nie uderzył w jego auto, a po incydencie zamknął się w swoim pojedzie i nie chciał z niego wyjść. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce, gdzie zastali siedzącego w swoim suzuki 46-letniego mieszkańca Zalewa. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości urządzenie wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Policja zatrzymała jego prawo jazdy.

W tym samym czasie w Iławie doszło do kolejnego zdarzenia. Kierujący citroenem, 41-letni mężczyzna, podczas manewru wymijania doprowadził do bocznego zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem ciężarowym. Na szczęście nikt nie został poważnie ranny. Sprawca kolizji został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

reklama

Kierowanie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres do 15 lat z minimalnym okresem trwania zakazu wynoszącym 3 lata. Nietrzeźwi kierowcy muszą liczyć się również z konsekwencjami finansowymi. W zależności od tego, czy było to pierwsze takie wykroczenie, sąd orzeka obowiązkowe świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. W przypadku recydywy kwota ta wzrasta do minimum 10 tysięcy złotych.

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia