27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Jakie są zalety krzesła biurowego siatkowego?

Materiał partneraJakie są zalety krzesła biurowego siatkowego?

Praca siedząca nie przysparza żadnego dyskomfortu, jeżeli jest wykonywana w wygodnym krześle. Wtedy nawet dużą ilość godzin pracy przy biurku nie będzie stanowić problemu. Istnieje wiele rodzajów krzeseł biurowych, jednakże popularny ostatnio staje się model krzesła biurowego siatkowego. Czym wyróżnia się takie krzesło i jakie ma zalety? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

reklama

Fotele siatkowe – czym się wyróżniają?

Fotele biurowe, których oparcie jest wykonane z siatki, są dobrą alternatywą dla krzeseł z tapicerowanymi lub skórzanymi obiciami. Krzesła siatkowe są wzniesione na stelażu i mogą posiadać ergonomiczne udogodnienia. Znaleźć można krzesła wyposażone w zagłówki bądź podłokietniki. Jednak już sama siatka ma wiele zalet i znacząco zwiększa komfort siedzenia.

Krzesła biurowe siatkowe pozwalają na dopasowanie się do ciała bez jednoczesnego odkształcania się. Siatki wykonywane są z tworzyw sztucznych. Bardzo często spotykane są krzesła z siatką wykonaną z mikro siateczki z włókien szklanych bądź węglowych. Oba materiały są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia oraz odpowiednio elastyczne.

reklama

Krzesla-Giroflex-40-flokk.jpg

Zalety krzeseł biurowych siatkowych

Krzesła biurowe z siatką umieszczoną zarówno na oparciach jak i na siedziskach mają wiele zalet, które powodują, że coraz więcej osób wybiera krzesła biurowe siatkowe. Najważniejszą zaletą foteli siatkowych jest ich przewiewność. Praca jest nie tylko bardziej komfortowa, ale też bardziej higieniczna zwłaszcza w gorące, letnie dni. Wspomniane fotele są również niezwykle trwałe na pękanie czy wycieranie.

Wiele osób stwierdza, że krzesła siatkowe są niezwykle wygodne. Siatką zapewnia właściwe podparcie dla ciała, jednocześnie będąc miękką i elastyczną. Czyszczenie takich foteli jest również niezwykle proste. Dzięki swojej lekkości łatwo je również przenosić. Krzesła siatkowe wyróżniają się również tym, że są estetyczne i pasują do wielu wnętrz.

reklama

Xenon-Net-profim-home-office (4).jpg

Krzesła biurowe siatkowe – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Fotele siatkowe są bardzo wygodne, jednakże przed ich zakupem warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Wybierając fotel siatkowy warto wybrać taki, który będzie wyposażony podłokietniki, aby komfort pracy był jeszcze większy, a ręce nie męczyły się tak bardzo. Dobry fotel powinien mieć także odpowiednie podparcie lędźwiowe, tak aby dłuższe siedzenie przy biurku nie powodowało dyskomfortu i bólu. Podparcie lędźwiowe powinno być odpowiednio miękkie, ponieważ zbyt twarde podparcie może bardzo uwierać. Najlepsze podparcie jest w formie miękkiej poduszki i sprawdza się przede wszystkim u osób tęższych. 

Ergonomiczne fotele biurowe mają oparcia siatkowe na całej ramie. Warto sprawdzić, czy dany model posiada regulowane podłokietniki, ponieważ niewłaściwie dobrane krzesło do budowy ciała danej osoby może spowodować ograniczenie ruchów poprzez np. wąskie podłokietniki lub zbyt małe siedzisko. Jeśli już wiesz, jaki wybrać fotel biurowy, warto też wiedzieć, jak prawidłowo siedzieć przy biurku. Jaka jest prawidłowa pozycja dłoni przy biurku? Powinny one tworzyć kąt prosty. O pozycję całego ciała przy biurku również warto zadbać, aby nie przyczyniać się do powstawania wad postawy. 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane