27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Arabski inwestor zmieni losy Stomilu Olsztyn?

OlsztynArabski inwestor zmieni losy Stomilu Olsztyn?

Zgodnie z oficjalnymi informacjami, Stomil Olsztyn SA, drugoligowy klub piłkarski, jest na skraju ważnych zmian właścicielskich. Michał Żukowski, przewodniczący Rady Nadzorczej klubu, ogłosił porozumienie z zagranicznym inwestorem, które wprowadzi nową dynamikę w funkcjonowaniu zespołu.

reklama

Inwestor z Zatoki Perskiej

Choć szczegóły finansowe umowy nie zostały ujawnione, potwierdzono, że inwestor pochodzi z rejonów Zatoki Perskiej. Jest to druga taka sytuacja w Polsce, po przejęciu I-ligowej Lechii Gdańsk przez firmę arabską. Nowa spółka, która ma wykupić udziały w Stomilu Olsztyn, zostanie zarejestrowana w Polsce, analogicznie do transakcji z Lechią Gdańsk.

Stabilność, ale bez euforii

Michał Żukowski podkreślił, że nowe wsparcie finansowe nie uczyni klubu „krezusem finansowym”. Choć inwestycje te wpłyną na znaczące wsparcie budżetowe, priorytetem będzie skupienie na aspektach sportowych. Obejmuje to zatrudnienie dyrektora sportowego oraz możliwe przyszłe transfery zawodników.

reklama

Żukowski dodał, że choć klub skupi się na aspekcie sportowym, nie wyklucza drobnych działań infrastrukturalnych. Jednak nie są one planowane w najbliższym czasie i będą realizowane poza środkami publicznymi.

Zmiany w akcjonariacie Stomilu Olsztyn SA są znaczącym krokiem na drodze do stabilizacji i rozwoju klubu. Z optymizmem można spoglądać w przyszłość, gdzie nowy inwestor przyniesie nie tylko wsparcie finansowe, ale też nową dynamikę i świeże spojrzenie na rozwój drużyny.

źródło: stomil.olsztyn.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ala
3 października 2023 13:18

Kiedyś Katarczycy mieli uzdrowić polskie stocznie. I skończyło się na obietnicach.

Polecane