-2 C
Olsztyn
niedziela, 10 grudnia, 2023
reklama
reklama

Niewidzialni bohaterowie: jak działają policyjni wywiadowcy w Olsztynie

OlsztynNiewidzialni bohaterowie: jak działają policyjni wywiadowcy w Olsztynie

Policyjni wywiadowcy nie chodzą w mundurach, a przemierzają ulice w normalnych ubraniach. Na co dzień też kierują nieoznakowanymi radiowozami policyjnymi. Najczęściej pełnią służbę wieczorem lub nocą, a ich głównym celem jest zatrzymanie sprawców przestępstw i wykroczeń. Tylko w ostatnich dniach olsztyńska elita policyjnych wywiadowców zatrzymała sześć osób powiązanych z przestępstwami narkotykowymi i drogowymi.

reklama

Większość kojarzy policjantów w błyszczących mundurach, ale istnieją też tacy, którzy mundur zakładają tylko przy specjalnych okazjach. Tak też jest w przypadku funkcjonariuszy z Zespołu Wywiadowczego Ogniwa Patrolowego Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Ich umiejętności obserwacyjne sprawiają, że są oni prawdziwym atutem w walce z przestępczością.

Działania wywiadowcze przyniosły w ostatnim czasie efekty, w postaci zatrzymań trzech niezależnych od siebie osób. Podczas patrolowania ulic Parku Centralnego wywiadowcy zauważyli dwóch podejrzanych mężczyzn. Przy jednym z nich, 20-latku, znaleziono woreczki strunowe, w których znajdowały się narkotyki. Dwa dni później na jednej z olsztyńskich ulic 16-latek został złapany z marihuaną. Kolejnym zatrzymanym był 18-latek, przy którym znaleziono nielegalny susz roślinny.

reklama

Policyjny wywiad to nie tylko aresztowania za przestępstwa narkotykowe, ale także działania związane z identyfikacją oraz eliminacją zagrożeń na drogach. Ostatnim przykładem takiego zatrzymania był pościg, a w konsekwencji zatrzymanie kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli.

Najnowsze historie sukcesu policyjnych wywiadowców pokazują, że pomimo wykonywania swoich obowiązków poza wzrokiem opinii publicznej, są niezwykle skuteczni w walce z przestępczością. Służyć w policji to nie tylko stabilność zatrudnienia i możliwość niesienia pomocy innym, ale również codzienna satysfakcja z wykonywanej pracy.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
kinol
16 września 2023 02:00

elita zlapala trzech malolatow z gramem ziola wow!

Falisty
17 września 2023 05:09

Tak się zastanawiam, jakie to ulice wchodzą w skład Parku Centralnego

Polecane
Ogłoszenia