21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Jak zgłosić agresję na drodze: poradnik od policji

MrągowoJak zgłosić agresję na drodze: poradnik od policji

W ramach walki z agresją na drogach policja zachęca wszystkich do działania. Dostarczając niezbędne informacje wraz z zezwoleniem na wykorzystanie nagrań filmowych, każdy może pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa.

reklama

Z agresją na drogach możemy zetknąć się każdego dnia. Jest ona nie tylko niebezpieczna, ale także niezgodna z prawem. Policja, próbując z nią walczyć, przekazała listę adresów e-mail, na które można przesyłać nagrania lub linki do zamieszczonych w internecie zdjęć i filmów przedstawiających takie sytuacje. Materiały można przesyłać jedynie wtedy, gdy autor zezwoli na ich wykorzystanie. Policjanci podkreślają, że wszystkie cechy identyfikacyjne pojazdów oraz wizerunki osób będą odpowiednio zasłonięte, aby zapewnić ochronę danych osobowych. Jeśli ktoś nie jest w stanie przesłać pliku z nagraniem, może przekazać materiał do najbliższej jednostki policji.

Policja zwraca się z prośbą do obywateli o dostarczanie następujących informacji: data, godzina i miejsce zdarzenia, dane dotyczące (pojazdu w tym numer rejestracyjny i marka), a także dane zgłaszającego (imię i nazwisko, adres do korespondencji oraz numer telefonu). Przed zgłoszeniem zdarzenia, świadek powinien sprawdzić, na terenie której jednostki policji popełniono wykroczenie. Takie działania mogą przyczynić się do szybszej reakcji na zarejestrowane zdarzenie.

reklama

źródło: KPP Mrągowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
'''
15 września 2023 08:37

Zgłaszam wszystkich Noli

Zwykly
15 września 2023 09:26

No fajnie a gdzie te adresy?

Polecane