23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Nietrzeźwe kobiety opiekowały się dziećmi. Teraz odpowiedzą przed sądem

IławaNietrzeźwe kobiety opiekowały się dziećmi. Teraz odpowiedzą przed sądem

W ostatnich dniach policja musiała interweniować aż w dwóch przypadkach, gdy matki opiekujące się swoimi małymi dziećmi były pod wpływem alkoholu. Dzięki stanowczej akcji funkcjonariuszy dzieci zostały ostatecznie umieszczone pod opieką trzeźwych opiekunów. Na tym sprawa się nie kończy: obie matki poniosą teraz konsekwencje prawne za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

reklama

Jedna z interwencji miała miejsce w Suszu, po tym jak asystent rodziny zawiadomił policję, że od 35-letniej matki poczuł alkohol. Jak się okazało kobieta opiekowała się swoim niepełnosprawnym synem. Badanie policyjnym alkomatem przeprowadzone na miejscu interwencji wykazało obecność dwóch promili alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze natychmiast przekazali chłopca pod opiekę jego trzeźwej cioci, która szybko przybyła na miejsce.

Do kolejnego incydentu doszło w Iławie. Doniesienie na policji złożył tym razem kurator sądowy. Funkcjonariusze, po dotarciu na miejsce, zastali 37-letnią kobietę opiekującą się swoim trzyletnim synkiem. Wyniki badania alkomatem wykazały, że miała w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. Chłopiec został natychmiast umieszczony pod opieką trzeźwej ciotki.

reklama

Dwa takie same zdarzenia w podobnym czasie pokazują skalę problemu alkoholizmu wśród matek. Obie kobiety teraz będą musiały się tłumaczyć ze swojego zachowania przed sądem rodzinnym. Narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu stanowi poważne przestępstwo i może skutkować nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do wszystkich rodziców i opiekunów, aby zachowali trzeźwość i zdrowy rozsądek. Bezpieczeństwo najmłodszych powinno zawsze być priorytetem.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Maja
15 września 2023 10:42

Nieprawdopodobne. Matka która miała pół promila. Dziennikarstwo na najwyższym poziomie!!! Wystarczy zahaczyć w piątkową i sobotnią noc o imprezki, a będzie trzeba zamknąć połowę opiekunów. 0.5 promila to nawet nie są trzy piwa!!! A życzę autorowi artykułu żeby nigdy nie tknął alkoholu.

ww
14 września 2023 20:12

troche smutne

Polecane
Ogłoszenia