27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Służba w olsztyńskiej policji? Dołącz do i rozwijaj swoje umiejętności

OlsztynSłużba w olsztyńskiej policji? Dołącz do i rozwijaj swoje umiejętności

Rekrutacja do służby w policji trwa. Każdy, kto zawsze marzył o doniosłych i pełnych wyzwań obowiązkach, ma teraz szansę na wstąpienie w szeregi prawdziwych stróżów prawa i bezpieczeństwa.

reklama

Serwis olsztyn.policja.gov.pl zachęca do służby, wymieniając jej walory. Bycie policjantem to nie tylko stałość zatrudnienia i możliwość pracy blisko miejsca zamieszkania. To także szansa na wielokierunkowy rozwój osobisty, zdobywanie nowych umiejętności i uprawnień oraz przechodzenie szkoleń w różnym zakresie.

Decyzja o wstąpieniu do policji to jedno. Droga do bycia pełnoprawnym funkcjonariuszem jest skomplikowana i wymaga od kandydata dużej determinacji. Najpierw należy złożyć uroczyste ślubowanie, po czym przejść odpowiednie szkolenie, aby zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności. Przeszkolenie ma miejsce w jednym z ośrodków szkolenia policjantów: Akademii Policji w Szczytnie, Szkole Policji w Słupsku, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkole Policji w Katowicach lub Szkole Policji w Pile.

reklama

W ramach szkolenia zawodowego podstawowego każdy słuchacz jest przygotowywany teoretycznie i praktycznie do egzaminu końcowego, który ma potwierdzić zdolność do podjęcia służby. To wielki krok nie tylko dla osoby aspirującej do bycia policjantem, ale również dla całej społeczności, która ma zyskać nowego stróża prawa i porządku.

Na Warmii i Mazurach służbę pełni obecnie ponad 3400 policjantów o różnej specjalizacji. Proces rekrutacji do policji trwa nieprzerwanie, a kolejne przyjęcia do służby w województwie warmińsko-mazurskim zaplanowano na 27 października i 28 grudnia 2023 roku.

Więcej szczegółowych informacji na temat etapów naboru do służby można znaleźć na stronie Komendy Głównej Policji.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
16 września 2023 00:31

Zamień kamizelkę z napisem OHRONA na kamizelkę z napisem POLICIA, kogo nie przyjmą dostanie kamizelkę STRASZ MNIEJSKA

You
15 września 2023 02:00

Chcesz dołączyć to stan w krzakach na sielskiej z nimi i witaj gości na 2 pasmowce 50,wymarzona praca,po niej parkingi czekaja

Polecane
Ogłoszenia