16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Narkotyki o masie 90 gramów zabezpieczone podczas akcji policji w Olsztynie

OlsztynNarkotyki o masie 90 gramów zabezpieczone podczas akcji policji w Olsztynie

Olsztyńscy policjanci nie odpuszczają w walce z przestępczością narkotykową. Zintensyfikowane działania doprowadziły do zatrzymania 21-letniego mieszkańca Olsztyna. Młody mężczyzna przechowywał w swoim mieszkaniu nielegalne substancje – marihuanę, mefedron oraz tabletki ecstasy. Łączna masa narkotyków wyniosła ponad 90 gramów. Zatrzymany wkrótce stanie przed sądem.

reklama

Zaskoczony 21-latek

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzili intensywne działania, które doprowadziły do zatrzymania 21-latka. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może przechowywać w swoim mieszkaniu dużą ilość substancji zabronionych. W wtorek (05.09.2023 roku) doszło do przeszukania lokalu, który zajmował podejrzany. W działaniach brali udział również funkcjonariusze z Wydziału Techniki Kryminalistycznej i Statystki Przestępczości oraz Wydziału Zabezpieczenia Miasta. Młody mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Przeszukanie poszczególnych pomieszczeń domu oraz piwnicy potwierdziło przypuszczenia policjantów – znaleziono woreczki foliowe z zawartością zbrylonej substancji, zielonym suszem roślinnym oraz z zielonymi tabletkami. Policjanci zabezpieczyli materiał, a następnie przekazali do dalszych badań laboratoryjnych.

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

21-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci: dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz zabezpieczenia majątkowego na poczet przyszłej kary. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań związanych z tą sprawą.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia