5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Wypadki, kolizje i nietrzeźwi kierowcy na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

OlsztynWypadki, kolizje i nietrzeźwi kierowcy na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Policja Olsztyna i powiatu olsztyńskiego opublikowała podsumowanie ostatniego weekendu i wynika z niego, że na drogach nie brakowało zdarzeń drogowych oraz wykroczeń. Mimo ciężkiej pracy funkcjonariuszy na miejscu 5 wypadków i 30 kolizji drogowych, wiele zdarzeń mogło zostać zapobiegniętych, jeśli uczestnicy ruchu przestrzegali podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego.

reklama

Wiadomości z weekendu zaczynają się od piątkowego wieczoru (08.09.2023 r.), kiedy to doszło do zderzenia z łosiem. 32-letni motocyklista, który nie miał prawa kierowania pojazdami, najechał na dzikiego zwierza na drodze krajowej DK 58 w Olsztynku. Mężczyzna, na którym ciąży dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, został przewieziony do szpitala, gdzie trafił na badania, włączając w to badania na stan trzeźwości.

W sobotę (09.08.2023 r.) na odcinku drogi w m. Wipsowo (gm. Barczewo), powiat olsztyński, funkcjonariusze policji zatrzymali kierowcę osobowego forda. 35-letni mężczyzna, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto, nie posiadał prawa jazdy. Sprawa trafi do sądu.

reklama

Ostatnie zdarzenie miało miejsce z soboty na niedzielę (9-10.09.2023 r.) na ulicy Jagiellończyka w Olsztynie. 46-letni mężczyzna po spożyciu alkoholu stracił panowanie nad rowerem i wywrócił się. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu. Został przewieziony do szpitala na badania, a sprawą zajmie się sąd.

Przykłady z weekendu pokazują jak dużo zdarzeń na drogach mogłoby być unikniętych, gdyby kierowcy przestrzegali podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego. Policja apeluje o odpowiedzialność i rozwagę na drogach.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia