6 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Nadmierna prędkość wciąż zagraża bezpieczeństwu na drogach. Policja apeluje o rozsądek

IławaNadmierna prędkość wciąż zagraża bezpieczeństwu na drogach. Policja apeluje o rozsądek

Łamanie przepisów o ograniczeniu szybkości ciągle jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Konsekwencje brawury bywają tragiczne, a lecz jej skala nadal jest alarmująca.

reklama

Apel policji o rozważną jazdę

Policjanci wciąż podkreślają konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie tych dotyczących dopuszczalnej prędkości. Korzystając z różnych środków masowego przekazu, służby porządkowe podkreślają, że rozważna i przepisowa jazda zapewni nie tylko bezpieczeństwo nam samym, ale też innym uczestnikom ruchu drogowego.

Konsekwencje nadmiernej prędkości

Nieprzestrzeganie ograniczeń szybkości to nie tylko poważne naruszenie przepisów, ale przede wszystkim realne zagrożenie dla życia i zdrowia. Brak wyobraźni u kierujących jest jednym z najbardziej niebezpiecznych czynników na drodze.

reklama

Policjanci wciąż podkreślają, że tylko rozważna jazda oraz przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego jest gwarancją bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu, a przede wszystkim jest wyrazem poszanowania życia i zdrowia innych.

Podkreślmy – bezpieczeństwo na drodze to nie tylko sprawa jednostki, ale przede wszystkim wspólne dobro. Dlatego zaapelujmy raz jeszcze: jazda zgodna z przepisami to nasza wspólna odpowiedzialność!

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia