fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Uwaga na internetowych oszustów! Policja ostrzega mieszkańców powiatu iławskiego

IławaUwaga na internetowych oszustów! Policja ostrzega mieszkańców powiatu iławskiego

Zawodowi oszuści wykorzystują powakacyjne roztargnienie oraz zwiększoną ilość zakupów internetowych, aby naciągnąć kupujących w sieci. Policja z powiatu iławskiego ostrzega, że liczba kradzieży online znacznie wzrosła.

reklama

Iławska policja ostrzega przed naciągaczami działającymi w internecie, którzy stali się jeszcze bardziej aktywni po wakacjach. Zwiększona liczba zakupów oraz niefrasobliwość kupujących są doskonałymi bodźcami dla złodziei w wirtualnym świecie.

Techniki stosowane przez oszustów


Oszuści online wykorzystują różne metody, m.in. oferując produkty w rażąco niskich cenach. Bardzo często złodziej internetowy ukrywa swoją tożsamość, tworząc fałszywe profile, aby jak najbardziej utrudnić ściganie.

reklama

Policja intensyfikuje działania


Na terenie powiatu iławskiego odnotowano kolejne przypadki tego typu zdarzeń. W związku z tym policja intensyfikuje swoje działania, aby ścigać oszustów internetowych i jednocześnie informuje mieszkańców o tym, jak lepiej chronić się online. Zachęcają do dokonywania zakupów tylko na zaufanych platformach oraz sprawdzenia wiarygodności sprzedawcy.

reklama
Policja apeluje: jak rozpoznać i gdzie zgłaszać fałszywe banknoty

Apel do kupujących w sieci


Policja radzi, aby każdy, kto dokonuje zakupów w sieci, był czujny i z ostrożnością podchodził do internetowych „okazji”. Przestrzega również przed udostępnianiem danych swoich kart kredytowych lub debetowych nieznajomym osobom czy firmom.

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Policja apeluje: jak rozpoznać i gdzie zgłaszać fałszywe banknoty

Nieudane próby kradzieży w sklepie budowlanym
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji