21 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Uwaga na internetowych oszustów! Policja ostrzega mieszkańców powiatu iławskiego

IławaUwaga na internetowych oszustów! Policja ostrzega mieszkańców powiatu iławskiego

Zawodowi oszuści wykorzystują powakacyjne roztargnienie oraz zwiększoną ilość zakupów internetowych, aby naciągnąć kupujących w sieci. Policja z powiatu iławskiego ostrzega, że liczba kradzieży online znacznie wzrosła.

reklama

Iławska policja ostrzega przed naciągaczami działającymi w internecie, którzy stali się jeszcze bardziej aktywni po wakacjach. Zwiększona liczba zakupów oraz niefrasobliwość kupujących są doskonałymi bodźcami dla złodziei w wirtualnym świecie.

Techniki stosowane przez oszustów


Oszuści online wykorzystują różne metody, m.in. oferując produkty w rażąco niskich cenach. Bardzo często złodziej internetowy ukrywa swoją tożsamość, tworząc fałszywe profile, aby jak najbardziej utrudnić ściganie.

reklama

Policja intensyfikuje działania


Na terenie powiatu iławskiego odnotowano kolejne przypadki tego typu zdarzeń. W związku z tym policja intensyfikuje swoje działania, aby ścigać oszustów internetowych i jednocześnie informuje mieszkańców o tym, jak lepiej chronić się online. Zachęcają do dokonywania zakupów tylko na zaufanych platformach oraz sprawdzenia wiarygodności sprzedawcy.

Apel do kupujących w sieci


Policja radzi, aby każdy, kto dokonuje zakupów w sieci, był czujny i z ostrożnością podchodził do internetowych „okazji”. Przestrzega również przed udostępnianiem danych swoich kart kredytowych lub debetowych nieznajomym osobom czy firmom.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane