fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolejne drzewa idą pod topór. Mieszkańcy są załamani

OlsztynKolejne drzewa idą pod topór. Mieszkańcy są załamani

Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma w planach wycięcie dziesięciu zdrowych drzew. Mieszkańcy ul. Barczewskiego są zrozpaczeni.

reklama

Z informacji wynika, że plan wycinki dotyczy przede wszystkim pięknych i zdrowych drzew: 5 klonów, czterech lip i jednego świerka przy ul. Barczewskiego 26 i 28 – informuje lokalna Gazeta Wyborcza. Rzekomo powodem takiej decyzji jest eksperta straży pożarnej, która w ten sposób chce udrożnić drogi dojazdowe do budynków. Problem w tym, że Komenda Miejska Straży Pożarnej nic o tym nie wie, a komendant nie nakazał takiej wycinki – dodaje cytowany przez gazetę mł. kpt. Łukasz Matysiak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

– Szkoda tych drzew, są zdrowe i fajnie zielono to wszystko wygląda – pisze czytelnik, który zaalarmował nas o sprawie. – Naprawdę ich szkoda, nie rozumiemy tej decyzji. 

reklama
Wędkarze drżą ze strachu. Nad jeziorem Długim grasuje tajemniczy potwór?

Prezes Olsztyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Jerzy Okulicz, broni jednak pomysłu wycinki, zapewniając, że w miejsce wyciętych… pojawia się nowe drzewa, które nie będą przeszkadzać w dojeździe do budynku. I dodaje, że brak zielni przy Barczewskiego nie jest problemem, w odróżnieniu od… innych osiedli.

– Mieszkańcy mają rację. W Olsztynie przez ostatnie lata cały czas, masowo, tnie się drzewa. Robi to prezydent, robią to zarządy spółdzielni, robią to deweloperzy. Zieleń zawsze była wizytówką naszego miasta, więc dziś kiedy pod topór idzie nawet 10 drzew to po prostu boli – komentuje działacz społeczny Łukasz Michnik.

reklama
reklama
reklama

12 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ala
8 września 2023 15:08

Takie typki jak ten Okulicz czują się bezkarne

2525
9 września 2023 09:42

Bo Olsztyn to miasto z BETONU a nie Zielone miasto jak to kiedyś o nim mówiono. Po drugie , czy ktoś pytał mieszkańców o to czy chcą wycinki ?. Po trzecie jeśli spółdzielnia podała utrudniony dojazd straży pożarnej(jak twierdzi “EKSPERT”? ) a straż pożarna o niczym nie wie, to widać jak na dłoni ze musi być jakiś przekręt, kiedy spółdzielnia podaje fałszywe informacje. Bo logiki to się nie trzyma.

Polecane
Ogłoszenia

Wilki, orki i białe niedźwiedzie: olsztyńska pisarka marzy o odkrywaniu dzikiej Kanady

Wilki, orki i białe niedźwiedzie: olsztyńska pisarka marzy o odkrywaniu dzikiej Kanady