fbpx
18 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kierowca motoroweru z 1,5 promila i sądowym zakazem doprowadził do kolizji na Mazurach

MrągowoKierowca motoroweru z 1,5 promila i sądowym zakazem doprowadził do kolizji na...

Do zdarzenia doszło w środę, 6 września 2023 roku, po godzinie 15:00 na trasie pomiędzy miejscowościami Stawek i Mikołajki. Jeden ze świadków zawiadomił służby ratunkowe o kolizji pomiędzy pojazdem osobowym i motorowerem.

reklama

Z informacji uzyskanych od oficera dyżurnego mrągowskiej komendy wynika, że 43-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego, kierując motorowerem, wymusił na 28-letniej kobiecie prowadzącej audi pierwszeństwo przejazdu, co doprowadziło do zderzenia pojazdów. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze.

Z informacji policyjnych wynika, że 43-letni sprawca był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila. Dodatkowo, po sprawdzeniu jego danych okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą z powodu wcześniej już nałożonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, złamanie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz za spowodowanie kolizji.

reklama
Mł. asp. Rafał Syczew z mrągowskiej komendy zdobywa piąte złoto w Nocnym Ekstremalnym Maratonie Policji Hardman 2023!

źródło: KPP Mrągowo

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Alo
9 września 2023 13:20

Pana Tuska pocałuj szmato w Odbyt.

Polecane
Ogłoszenia

Letnie miesiące w powiecie mrągowskim: ponad 2200 interwencji policji, 11 wypadków drogowych i 16 nietrzeźwych kierowców

Letnie miesiące w powiecie mrągowskim: ponad 2200 interwencji policji, 11 wypadków drogowych i 16 nietrzeźwych kierowców