fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Mieszkaniec Olsztyna przyjechał na ostródzki rynek sprzedać wartościowe przedmioty. Został okradziony

OstródaMieszkaniec Olsztyna przyjechał na ostródzki rynek sprzedać wartościowe przedmioty. Został okradziony

W Ostródzie w celu zbycia na bazarze na terenie miasta wartościowych przedmiotów pojawił się 80-letni mieszkaniec Olsztyna. Posiadane przez niego przedmioty wzbudziły zainteresowanie wśród mężczyzny, który postanowił dokonać zakupu poszczególnych towarów.

reklama

Z uwagi na brak wymaganej ilości gotówki, poprosił sprzedającego o udanie się z nim do jego mieszkania gdzie miało dojść do finalizacji transakcji. Tam czekał już brat kupującego. Mężczyźni początkowo wybierali i odkładali na bok przedmioty, które były w ich zainteresowaniu. Główny kupujący 51-letni mieszkaniec Ostródy zwlekał z dokonaniem zapłaty tłumacząc się koniecznością wyjścia do banku po pieniądze. Sytuacja z zapłatą w nienaturalny sposób zaczęła się przedłużać. Pod pretekstem udania się do bankomatu wszyscy opuścili mieszkanie. Wybrane przez kupującego przedmioty w postaci srebrnych sztućców, fajek do tytoniu czy biżuterii, sprzedający wycenił na ponad 25 tysięcy złotych. Kupujący zaakceptował wymienioną kwotę, a wybrane przedmioty spakował we własny plecak, który niósł przez miasto. W drodze po pieniądze do wymienionych dołączyli jeszcze 33-letnia kobieta i 36-letni mężczyzna. Po tym jak kupujący przekazał napotkanemu koledze trzymany przez siebie plecak z zawartością, dał sygnał do ucieczki.

54-latek aresztowany za okrutne znęcanie się nad zwierzęciem

Pokrzywdzony zgłosił sprawę ostródzkim policjantom. Bezpośrednio po zgoszeniu do akcji włączyli się dzielnicowi, którzy patrolując miasto ustalili w którym mieszkaniu przebywał pokrzywdzony. Tam zastali całą grupę, która dokonała kradzieży. Determinacja i konsekwencja dzielenicowych doprowadziła do odzyskania utraconego mienia, które skrupulatnie zostało ukryte w poszczególnych miejscach mieszkania.

reklama

80-latek odzyskał swoje przedmioty, a cała czwórka przestępców usłyszała zarzut kradzieży. Za popełniony czyn grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Mieszkaniec Olsztyna przyjechał na ostródzki rynek sprzedać wartościowe przedmioty. Został okradziony Na sygnale Ostróda, Wiadomości, zShowcase

źródło: KPP Ostróda

reklama

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Policja z Iławy zatrzymała poszukiwanego listem gończym w Olsztynie

Sezon wakacyjny - apel policji: Prędkość zabija, przestrzegaj ograniczeń!
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji