fbpx
17 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rozmowy o biznesie na Szlaku Świętej Warmii

OlsztynRozmowy o biznesie na Szlaku Świętej Warmii

Forum Gospodarcze Szlaku Świętej Warmii to kolejna, po „Warnijskim kunsztyku”, inicjatywa mająca na celu promocję regionu oraz kreowanie jego rozwoju poprzez ścisłą współpracę pomiędzy samorządami i lokalnym biznesem.

reklama

– Pozytywne opinie, jakie dotarły do nas od lokalnych przedsiębiorców po ogłoszeniu w maju konkursu na wyroby regionalne, które są “Warmijskimi kunsztykami”, spowodowały, że postanowiliśmy pójść dalej i stąd wywodzi się idea Forum – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński, przewodniczący Stowarzyszenia Szlak Świętej Warmii. – Pokazały, że jest chęć współdziałania, współpracy pomiędzy biznesem, nie tylko tym sensu stricto turystycznym, a władzami samorządowymi.

O kierunkach tej współpracy 5 września w Sile k. Tomaszkowa dyskutować będzie ponad setka warmińskich przedsiębiorców i ok. 50 przedstawicieli samorządów. Wspólnie mają wskazać kierunki niezbędnych na już i strategicznych działań zmierzających do zdynamizowania rozwoju różnych form wypoczynku na Warmii i sposobach wykorzystania ruchu turystycznego dla rozwoju gospodarczego regionu. Jak skuteczniej wykorzystać jego walory przyrodnicze, dziedzictwo kulturowe, kulinarne. Tematem przewodnim spotkania będzie współpraca partnerska przedsiębiorstw lokalnych z samorządem w ramach projektu gospodarczego Szlak Świętej Warmii.

reklama
Adwokat z Olsztyna pomógł wywalczyć 700 zł podwyżki dla 460 osób!

– Bardzo nam zależy na różnych opiniach, gdyż pomału zaczynamy prace nad tworzeniem strategii rozwoju Stowarzyszenia, jako nowego obszaru funkcjonalnego naszego województwa. Chcielibyśmy, aby zostały one również uwzględnione w tym dokumencie – dodaje przewodniczący A. Abako.

Szlak Świętej Warmii to projekt promocyjno-gospodarczy zainicjowany przez Powiat Olsztyński w czerwcu 2020 r., a obecnie realizowany przez skupiające 33 samorządy oraz licznych partnerów Stowarzyszenie Miast, Gmin i Powiatów – Szlak Świętej Warmii. Jego głównymi celami są: aktywna promocja regionu w kraju i zagranicą oraz wspieranie lokalnego biznesu w obszarach powiązanych z turystyką (agroturystyka, produkcja żywności, baza gastronomiczno-hotelarska itp.). Patronują mu: wojewoda warmińsko-mazurski, marszałek województwa, metropolita warmiński oraz rektor UWM.

reklama

Pierwszą inicjatywą gospodarczą Stowarzyszenia był wybór pierwszysch czternastu kunsztyków warmińskich wykonanych przez lokalnych artystów, rzemieślinków i producentów, wyrobów, które są nie tylko wizytówką regionu, ale mogą służyć jako stylowe pamiątki.

Wielka wygrana w Eurojackpot pod Olsztynem

– W najbliższym czasie chcemy rozszerzyć formułę tego konkursu, przyznając certfikaty “Warnijskiego kunsztyku turystycznego”, którym chemy wyróżniać i promować najlepsze, najciekawsze obiekty hotelowe i gastronomiczne z regionu – mówi A. Abako. – Nie bez przyczyny nasze I Forum odbędzie się w Sile, w Hotelu Marina Club, jednym z ciekawszych obiektów turystycznych Warmii.

Ogranizatorami I Warmińskiego Forum Gospodarczego są Powiat Olsztyński, Stowarzyszenie Szlak Świętej Warmii oraz Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznej.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ewa
4 września 2023 13:15

bzdura, zmarnowane pieniądze.

Polecane
Ogłoszenia

Kto zarobi na hali Urania? Ujawniono kwotę przelewów

Czy to błąd? 1000 zł niedopłaty za wodę wzbudzają kontrowersje mieszkańców Olsztyna