fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zdewastowane tablice informacyjne stawiają pod znakiem zapytania bezpieczeństwo w Mragowie

MrągowoZdewastowane tablice informacyjne stawiają pod znakiem zapytania bezpieczeństwo w Mragowie

Incident w mragowskim rynku zapoczątkowany agresywnym atakiem na funkcjonariusza policji odnotowany. Sprawcą był 31-letni mieszkaniec Mragowa, który podjął nierozerwalną próbę uderzenia policjanta. Zgodnie z doniesieniami, agresor był pod wpływem substancji odurzających. Pomimo zaciętej interwencji, czeka go teraz szereg konsekwencji prawnych.

reklama

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Mragowie, 28 lutego, około godziny 18 na rynek przybyli policjanci. Funkcjonariusze przybyli na miejsce alertu, bo wezwań na swoją pomoc bezdomnego i widocznie nieprzytomnego mężczyznę.

Nieoczekiwany atak

Nieoczekiwanie, mężczyzna, zamiast pomocy, zaczął atakować policjantów. Jak ustalono, był on pod wpływem substancji odurzających. 31-latek nie zważając na wezwania i ostrzeżenia funkcjonariuszy, podjął agresywną aktywność, próbując uderzyć jednego z nich.

reklama

Powstrzymany przez policję

Policjanci szybko przejęli kontrolę nad sytuacją, stosując środki przymusu bezpośredniego. Agresor został obezwładniony, a akt przemocy przerwany. 31-latek został skuty i przekazany do izby wytrzeźwień w Mragowie.

St. post. Paweł Łukaszuk zdobywa brąz w prestiżowych zawodach

Konsekwencje dla napastnika

Jak podaje KPP, mężczyzna będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności za napaść na funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna będzie także odpowiadał za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, za co grozi mu dodatkowo kara do 2 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KPP Mrągowo

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Kolizja na drodze D51. Samochód ląduje w rowie, na miejscu interweniują służby
Alarmujące statystyki: liczba utonięć w Polsce rośnie