fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Ostrożnie na drogach leśnych: zderzenie ze zwierzyną grozi poważnymi konsekwencjami!

OstródaOstrożnie na drogach leśnych: zderzenie ze zwierzyną grozi poważnymi konsekwencjami!

W swoim codziennym jeździe na spotkanie z naturą, wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, jak groźne może być nieoczekiwane starcie z dzikim zwierzęciem. W leśnych terenach, zwłaszcza podczas zmierzchu i o świcie, nie tylko zwierzyna leśna, ale i małe drapieżniki mogą stanowić poważne zagrożenie. Ostrożność i czujność możemy uważać za nasze najważniejsze sojuszniki na drodze.

reklama

Dżungla zasłaniająca ulice, lasy na obrzeżach miast, malownicze aleje – te wszystkie miejsca staja się areną niespodziewanych starć na drodze. Dźwięk huknięcia, gwałtowne hamowanie, moment strachu – to wszystko towarzyszy zderzeniu z niespodziewanym przeciwnikiem, jakim jest dzikie zwierzę.

Istota problemu: zderzenia z dziką zwierzyną

Dzikie zwierzęta nie przestrzegają znaków drogowych, nie mają umiejętności interpretowania ruchu drogowego. Są nieprzewidywalne i mogą wbiegnąć na drogę w każdym momencie. Zderzenie z nimi to nie tylko problem dla kierowcy i pasażerów, ale przede wszystkim dla samej zwierzyny, która często zostaje schwer zraniona lub ginie na miejscu.

reklama
Weekend na drogach powiatu Ostródy: bez wypadków, ale z licznych kolizjami i wykroczeniami

Przewidywanie i zapobieganie: ostrożność i czujność kierowcy

Uniknąć takich sytuacji pomaga zrozumienie, że lasy są domem dla tych zwierząt, a nie tylko tłem dla naszej drogi. Poruszając się drogą położoną w leśnych terenach, należy zachować szczególną czujność i ostrożność, zwłaszcza podczas zmierzchu i o świcie, gdy zwierzęta są najaktywniejsze. Wtedy to nasza uwaga, refleks i odpowiednio dostosowana prędkość mogą ocalić życie – nasze i zwierzęcia.

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Bohaterskie działania poza służbą: policjant z Olsztyna uratował życie 39-letniego mężczyzny
Bohaterskie działania poza służbą: policjant z Olsztyna uratował życie 39-letniego mężczyzny
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji