fbpx
17 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Alarmujący wzrost liczby utonięć: najnowsze dane policyjne budzą niepokój

OstródaAlarmujący wzrost liczby utonięć: najnowsze dane policyjne budzą niepokój

Ostroda.Policja.gov.pl informuje, że w 2019 roku doszło do 432 wypadków utonięcia w Polsce. Porównując te dane do poprzednich lat, liczba ta jest wyższa. W związku z tym apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z atrakcji wodnych, zarówno dla siebie jak i dla innych.

reklama

Według statystyk policyjnych, wśród topielców dominują mężczyźni, a najwięcej osób ginie w wieku 50-60 lat. To stanowi bardzo poważny problem, z którym musimy się zmierzyć. Bezpieczeństwo na wodzie to nie tylko kwestia odpowiedniego sprzętu, ale przede wszystkim świadomości zagrożeń i umiejętności pływania.

Więcej utonięć w 2019 roku

W 2019 roku liczba utonięć wzrosła w porównaniu do poprzednich lat. W roku 2018 utonęło 401 osób, a w roku 2017 – 354 osoby. Te statystyki pokazują, że problem utonięć wciąż jest obecny i wymaga naszej uwagi.

reklama
Policja apeluje o rozwagę i trzeźwość na drodze: nieodpowiedzialni kierowcy sprawcami niebezpiecznych zdarzeń

Mężczyźni i osoby w wieku 50-60 lat najczęściej giną na wodzie

Biorąc pod uwagę płeć, wśród ofiar utonięć dominują mężczyźni. Zdecydowana większość utopieńców to osoby w wieku 50-60 lat. Dla porównania, w kategorii wiekowej 10-20 lat utonęło znacznie mniej osób.

Apel do społeczeństwa

Ostroda.Policja.gov.pl apeluje o zwiększenie bezpieczeństwa na wodzie, o odpowiednie przygotowanie do kąpieli i korzystania z atrakcji wodnych. Należy pamiętać, że nawet najmniejsze nieuwagi mogą prowadzić do tragedii. To nie tylko obowiązek służb ratowniczych, ale nas wszystkich. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na wodzie zaczyna się od nas samych.

reklama

grafika przedstawiająca dane dotyczące utonięć

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Mrągowscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego na rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Przekroczenie prędkości o 63 km/h – kierowca zapłacił wysoki mandat i stracił prawo jazdy