fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Dożynki w Dobrym Mieście. Pojawiło się więcej polityków niż rolników?

OlsztynDożynki w Dobrym Mieście. Pojawiło się więcej polityków niż rolników?

Dożynki to tradycyjne święto plonów, moment, gdy rolnicy dziękują za owoc ich ciężkiej pracy i składają podziękowania ziemi. W Dobrym Mieście 19 sierpnia miało to być nie inaczej. W tym roku jednak obraz był nieco inny niż zwykle.

reklama

Puste miejsca, ale nie w pierwszych rzędach

Chociaż było mnóstwo wolnych miejsc, niewielu rolników zdecydowało się przyjść na dożynki. Może to efekt zmieniających się czasów, a może po prostu innych priorytetów. Niemniej jednak pierwsze rzędy były zapełnione do ostatniego miejsca, a zajmowali je głównie politycy. Wśród nich błyszczeli Janusz Cichoń, Marcin Kulasek, Urszula Pasławska, Lidia Staroń, Robert Maliszewski oraz Bartosz Grucela, wszyscy kandydujący z pierwszych miejsc na listach wyborczych.

Łukasz Michnik znowu to zrobił! Minister Olgę Semeniuk z PiS, aż zatkało gdy jej zadał pytanie

reklama

Czas wyborów – czas na pokazywanie się

Nie jest tajemnicą, że zbliżające się wybory parlamentarne (15 października) sprawiają, że politycy stają się bardziej aktywni w społecznościach lokalnych. Dożynki w Dobrym Mieście były tego doskonałym przykładem. Ale czy takie zachowanie nie jest odrobinę niewłaściwe? Czy nie zaburza to ducha dożynek, które mają być przede wszystkim świętem rolników?

reklama

Wyborcy obserwują, ale czy są przekonani?

Chociaż politycy wydają się być pełni entuzjazmu i chęci zdobycia głosów, wydaje się, że społeczność lokalna jest bardziej sceptyczna. Może to dlatego, że dostrzegają nieszczerość w takich działaniach? Czas pokaże, czy takie podejście przyniesie im sukces w wyborach.

Dożynki w Dobrym Mieście w tym roku stały się miejscem nie tylko świętowania plonów, ale także politycznej gry. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku dożynek duch będzie bardziej tradycyjny, z rolnikami w głównej roli, a nie tylko na drugim planie.

Łukasz Michnik kontra Cieszyński: czy na laptopach dla uczniów jest już wgrany Pegasus?
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

12 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztynianin
21 sierpnia 2023 09:06

Nieroby żyjące na koszt pracujących Polaków nie przepuszczą okazji aby się pokazać

jojtek
21 sierpnia 2023 13:46

przyszli się polansować i nażreć, jeban…. bambry

Polecane
Ogłoszenia

Marcin Kulasek: Nie wolno oszukiwać wyborców! [OPINIE]

Marcin Kulasek: Afera PiS i PiSowska gra pozorów [OPINIE]
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji