9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Robotnicy znaleźli pocisk artyleryjski

NidzicaRobotnicy znaleźli pocisk artyleryjski

W Nidzicy doszło do niespodziewanego odkrycia, które przywołało echa przeszłości. Kiedy pracownicy budowlani byli zajęci realizacją zlecenia związanego z budową prywatnej drogi na działce przy ul. Traugutta, 47-letni operator koparki natknął się na coś, co z pewnością nie jest typowym znaleziskiem budowlanym.

reklama

Odkrycia dokonano 17 sierpnia 2023 r. około godziny 11:30. Wówczas operator maszyny napotkał na przedmiot o nietypowym kształcie. Znalezisko już na pierwszy rzut oka przypominało pocisk. Natychmiast na miejsce wezwano policję.

Szybka reakcja służb i identyfikacja niewybuchu

Funkcjonariusze policji potwierdzili autentyczność zgłoszenia. Aby dokładniej zbadać odkryty przedmiot, wezwano specjalistę w dziedzinie rozpoznania minersko-pirotechnicznego z nidzickiego komisariatu. Jego diagnoza była jednoznaczna: odkrycie to pocisk artyleryjski z czasów wojny. Ładunek mający średnicę w granicach 7-10 cm i długość około 30-40 cm pozostał pod czujnym okiem Policji aż do przyjazdu innej, specjalistycznej jednostki.

reklama

Zabezpieczenie i neutralizacja znaleziska

Dopiero w piątek, 18 sierpnia, miejsce odkrycia odwiedził patrol saperski, który miał za zadanie zabezpieczyć i zneutralizować znaleziony niewybuch. Pocisk został zabrany w celu bezpiecznego unieszkodliwienia w przewidzianym do tego miejscu.

źródło: KPP Nidzica

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia