2 C
Olsztyn
sobota, 24 lutego, 2024
reklama

Uwaga! W Dobrym Mieście znaleziono pocisk moździerzowy. Ewakuowano ponad 200 osób

OlsztynUwaga! W Dobrym Mieście znaleziono pocisk moździerzowy. Ewakuowano ponad 200 osób

W trakcie prowadzenia prac budowlanych na ulicy Warszawskiej w Dobrym Mieście odkryto niewybuchy. W związku z tym, dla zapewnienia bezpieczeństwa, ewakuowano ponad 200 osób z okolicznych budynków.

reklama

Sytuacja jest poważna: ewakuowano ponad 200 osób

We wtorek, przy ulicy Warszawskiej w Dobrym Mieście, podczas prac budowlanych odkryto pocisk moździerzowy oraz amunicję najprawdopodobniej pochodzącą z okresu II wojny światowej. Na miejscu natychmiast rozpoczęły działania służby ratownicze, w tym policjanci, strażacy oraz wojskowi saperzy, którzy pracują nad zneutralizowaniem zagrożenia. Ulica Warszawska została zablokowana, co może utrudnić ruch w okolicy. Podjęto również decyzję o ewakuacji osób znajdujących się w pobliskich budynkach, w tym Urzędzie Miasta, placówkach handlowych, przedszkolu i żłobku. Łącznie ewakuowano ponad 200 osób, które przemieszczono w bezpieczne miejsce.

Strefa zagrożenia została również zabezpieczona przed dostępem osób postronnych. Informacje o znalezisku zostały przekazane do jednostki wojskowej, której żołnierze ostatecznie zabezpieczą znalezisko i zajmą się jego neutralizacją.

reklama

Apel o zachowanie spokoju i stosowanie się do poleceń

Władze apelują o ścisłe przestrzeganie poleceń służb oraz zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie zdarzenia. Prosimy o unikanie tego obszaru, a także o dostosowanie się do ewentualnych zmian w organizacji ruchu.

AKTUALIZACJA (godz. 11:30)

Ewakuacja na ulicy Warszawskiej w Dobrym Mieście została zakończona. Wojskowi eksperci ds. rozminowania zabezpieczyli odnalezione niewybuchy. Ruch drogowy odbywa się bez przeszkód.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ja
18 kwietnia 2023 12:01

do Warszawy na wiejską i tam zostawić w środku budynku.

Polecane
Ogłoszenia