23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

W mieszkaniu na Jarotach policja znalazła niesamowitą ilość narkotyków

OlsztynW mieszkaniu na Jarotach policja znalazła niesamowitą ilość narkotyków

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali partię zabronionych substancji. W rękach policji znalazło się blisko 1 kg marihuany oraz około 50 g mefedronu, które znajdowały się w mieszkaniu na olsztyńskich Jarotach.

reklama

Policjanci w trakcie swoich działań natknęli się na informacje wskazujące, że 27-letni mężczyzna z Olsztyna może posiadać w swoim mieszkaniu znaczną ilość narkotyków. W operacji brały udział również siły z Wydziału Zabezpieczenia Miasta olsztyńskiej komendy.

27-latek z Olsztyna w rękach prawa

Akcja miała miejsce w środę, 16 sierpnia 2023 roku. Po zauważeniu mężczyzny na jednej z olsztyńskich ulic funkcjonariusze wkroczyli do jego mieszkania na Jarotach. Przeszukanie mieszkania potwierdziło ich przypuszczenia. W aneksie kuchennym ukryta była torba sportowa, w której schowano worek z zielonym suszem roślinnym. Dodatkowo w innych miejscach mieszkania znaleziono woreczki z substancjami o barwie białej i beżowej.

reklama

Wstępne badania wskazują, że policjanci przejęli blisko 1 kilogram marihuany oraz około 50 gramów mefedronu. Znalezione substancje zostały przekazane do dalszych badań laboratoryjnych. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli także gotówkę oraz telefony komórkowe.

*nagranie wideo

Konsekwencje dla podejrzanego

Po przeprowadzonej akcji 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Już następnego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków zabronionych, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze: dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz zabezpieczenie majątkowe na kwotę ponad 70 tysięcy złotych.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jan
19 sierpnia 2023 14:57

“Niesamowitą ilość” ???

...
21 sierpnia 2023 08:49

… oraz zakazany cukier i papier toaletowy. Z tego wynika, że jest to antyszczepionkowy szur z konfederacji

Polecane
Ogłoszenia