fbpx
17 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jak pomóc tym, o których nikt nie pamięta?

WiadomościJak pomóc tym, o których nikt nie pamięta?

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż pomoc innym, a kiedy robi się to razem z ludźmi mającymi takie same wartości, uczucie to potęguje się. Wolontariusze Szlachetnej Paczki nie tylko pomagają, ale również nawiązują więzi, które trwają całe życie. Działając w grupie, docierają do rodzin, które naprawdę tego potrzebują. To bezcenne doświadczenie.

reklama

Wielu z nas zastanawia się, jak zacząć i jak zostać wolontariuszem? Pierwszym krokiem jest zgłoszenie się do Szlachetnej Paczki. Proces rekrutacji jest prosty i przyjazny.

Kim są SuperW?

Wolontariusze Szlachetnej Paczki to SuperW – ludzie, którzy codziennie odnajdują osoby w potrzebie i je wspierają. Czasem wystarczy wypić wspólnie kawę, zrobić zakupy, naprawić coś w domu. To drobne gesty, które odmieniają życie. SuperW uczą się również ważnych umiejętności takich jak komunikacja, relacje interpersonalne czy praca w zespole.

reklama
Samosąd w Biesalu: kierowca pobity po wypadnięciu autem z jezdni

Działaj lokalnie

Wielu z nas myśli o pomocy na dużą skalę, często skupiając się na dalekich krajach i wielkich katastrofach. Jednak nierzadko zapominamy o tym, że potrzeby mogą być tuż obok nas, w naszej najbliższej okolicy. Pomoc nie zawsze musi być spektakularna, by była skuteczna i wartościowa.

Często mijamy ludzi, którzy mogą potrzebować wsparcia. Być może twój sąsiad, mieszkający kilka drzwi dalej, boryka się z trudnościami i potrzebuje wsparcia. Możliwe, że kolega z pracy przechodzi trudny okres w życiu osobistym i potrzebuje kogoś do rozmowy. A może członek Twojej rodziny czuje się samotny i z wielką chęcią spędziłby popołudnie w Twoim towarzystwie.

reklama

Każdy z nas ma wpływ na pozytywną zmianę w świecie — nie przez wielkie, globalne działania, ale przez codzienne, drobne gesty. Aby pomóc, nie musisz wydawać dużych sum pieniędzy ani spędzać wielu godzin na wolontariacie. Często wystarczy tylko otworzyć oczy i serce na potrzeby innych.

Gorzki list. Przedsiębiorca przeprowadził się do Olsztyna: "to miasto to jedna wielka porażka"

Misja Szlachetnej Paczki

Niezmiennie od 2001 roku Szlachetna Paczka zmienia świat na lepsze. To jeden z największych programów społecznych w Polsce. Program, który łączy ludzi chcących pomagać z tymi, którzy tej pomocy bardzo potrzebują. Szlachetna Paczka uczy, jak pomagać mądrze, skupiając się na tych, którzy są w trudnej sytuacji życiowej. Często są to osoby, o których społeczeństwo zapomniało.

Jeśli chcesz stać się częścią tej niesamowitej społeczności, zarejestruj się teraz na http://www.szlachetnapaczka.pl.

źródło: Szlachetna Paczka

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Samosąd w Biesalu: kierowca pobity po wypadnięciu autem z jezdni

Olsztyn na czołowych miejscach w rankingu "Najlepszych miast do życia"