fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W środę wchodzi zmiana organizacji ruchu na ważnym skrzyżowaniu

OlsztynW środę wchodzi zmiana organizacji ruchu na ważnym skrzyżowaniu

W najbliższą środę planowane jest otwarcie skrzyżowania ulic Żołnierskiej i Wyszyńskiego w Olsztynie. Konkretnie, otwarcie wlotu w ulicę Żołnierską jest przewidziane na godzinę 22. W związku z tym apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności.

reklama

Informacja została opublikowana na stronie internetowej Urzędu Miasta Olsztyna. Czy ta zmiana choć trochę usprawni ruch w mieście?

Są zmiany

Nie jest to pierwsza pozytywna zmiana dla mieszkańców w ostatnim czasie. W maju obserwowaliśmy częściowe otwarcie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki. Powróciły do użytku także stałe przystanki komunikacji miejskiej przy skwerze Wakara i wycofano tymczasowe przystanki przy ul. Reja.

reklama

Punkty krytyki

Nie wszystko idzie gładko. Jak pisze “Gazeta Wyborcza”, mieszkańcy podkreślają pewne braki w organizacji prac budowlanych. Wskazują m.in. na brak oświetlenia w rejonach, gdzie trwają prace budowlane. Po zmroku wpływa to na bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Rzeczniczka prasowa ratusza, Marta Bartoszewicz, zapewnia, że każde zaniedbanie tego typu jest od razu zgłaszane wykonawcy. Niemniej jednak takie sytuacje wciąż się powtarzają.

Kiedy zakończy się budowa kluczowego ronda? Urząd podał termin

Niezadowolenie z postępów

Chociaż postępy w organizacji ruchu miejskiego są widoczne, władze Olsztyna wyrażają swoje niezadowolenie z tempa prac nad nową linią tramwajową. Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”, podkreślał swoje obawy dotyczące ewentualnych opóźnień w realizacji projektu. Jego zdaniem, jeden z głównych problemów to niewystarczająca liczba pracowników. Włodarz nie przyjmuje tego jako usprawiedliwienia dla opóźnień w pracach nad odcinkiem linii o długości 6 km.

reklama

Umowa dotycząca budowy została podpisana w czerwcu 2021 roku, z planowanym zakończeniem prac na 16 października 2023 roku.

źródło: Gazeta Wyborcza, fot. UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
14 sierpnia 2023 08:54

Ma ktoś odsprzedać leki na głowę bo mi się skończyły?

Koleszka
14 sierpnia 2023 09:20

Przecież Żołnierska już otwarta XD

Polecane
Ogłoszenia

Remont ruchliwej ulicy w Olsztynie: były dziury, będą opóźnienia

Pięciu wykonawców jest zainteresowanych budową obwodnicy Giżycka