16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

W środę wchodzi zmiana organizacji ruchu na ważnym skrzyżowaniu

OlsztynW środę wchodzi zmiana organizacji ruchu na ważnym skrzyżowaniu

W najbliższą środę planowane jest otwarcie skrzyżowania ulic Żołnierskiej i Wyszyńskiego w Olsztynie. Konkretnie, otwarcie wlotu w ulicę Żołnierską jest przewidziane na godzinę 22. W związku z tym apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności.

reklama

Informacja została opublikowana na stronie internetowej Urzędu Miasta Olsztyna. Czy ta zmiana choć trochę usprawni ruch w mieście?

Są zmiany

Nie jest to pierwsza pozytywna zmiana dla mieszkańców w ostatnim czasie. W maju obserwowaliśmy częściowe otwarcie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki. Powróciły do użytku także stałe przystanki komunikacji miejskiej przy skwerze Wakara i wycofano tymczasowe przystanki przy ul. Reja.

reklama

Punkty krytyki

Nie wszystko idzie gładko. Jak pisze “Gazeta Wyborcza”, mieszkańcy podkreślają pewne braki w organizacji prac budowlanych. Wskazują m.in. na brak oświetlenia w rejonach, gdzie trwają prace budowlane. Po zmroku wpływa to na bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Rzeczniczka prasowa ratusza, Marta Bartoszewicz, zapewnia, że każde zaniedbanie tego typu jest od razu zgłaszane wykonawcy. Niemniej jednak takie sytuacje wciąż się powtarzają.

Niezadowolenie z postępów

Chociaż postępy w organizacji ruchu miejskiego są widoczne, władze Olsztyna wyrażają swoje niezadowolenie z tempa prac nad nową linią tramwajową. Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”, podkreślał swoje obawy dotyczące ewentualnych opóźnień w realizacji projektu. Jego zdaniem, jeden z głównych problemów to niewystarczająca liczba pracowników. Włodarz nie przyjmuje tego jako usprawiedliwienia dla opóźnień w pracach nad odcinkiem linii o długości 6 km.

Umowa dotycząca budowy została podpisana w czerwcu 2021 roku, z planowanym zakończeniem prac na 16 października 2023 roku.

reklama

źródło: Gazeta Wyborcza, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
14 sierpnia 2023 08:54

Ma ktoś odsprzedać leki na głowę bo mi się skończyły?

Koleszka
14 sierpnia 2023 09:20

Przecież Żołnierska już otwarta XD

Polecane
Ogłoszenia