fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Olsztyn: Częściowe otwarcie ważnego skrzyżowania

OlsztynOlsztyn: Częściowe otwarcie ważnego skrzyżowania

W Olsztynie zbliża się czas na częściowe otwarcie jednego z kluczowych skrzyżowań w mieście, a mianowicie skrzyżowania Piłsudskiego-Kościuszki. Zanim jednak to nastąpi, od 29 kwietnia do 7 maja nastąpi zawieszenie komunikacji tramwajowej związane z pracami przy włączeniu nowej trakcji tramwajowej.

reklama

Wykonawca prac budowlanych nad nową infrastrukturą tramwajową planuje udrożnić skrzyżowanie, choć wylot w kierunku planetarium pozostanie zamknięty. W rezultacie, skrzyżowanie będzie miało kształt litery T. Marta Bartoszewicz z Urzędu Miasta Olsztyna poinformowała również, że zgodnie z zapowiedziami, przejazd ulicą Głowackiego przez Piłsudskiego zostanie zamknięty w tym samym czasie.

Prace przy al. Piłsudskiego, między Kościuszki a Wyszyńskiego, zostaną wzmocnione, aby do końca czerwca zakończyć prace nad całym układem drogowym, obejmującym jezdnie w obu kierunkach oraz jednostronny ciąg pieszy na odcinku od Kościuszki do Wyszyńskiego, z wyjątkiem skrzyżowania z ul. Dworcową. Zamknięcie al. Piłsudskiego od Kościuszki do Mazowieckiego potrwa najprawdopodobniej do czerwca.

reklama
Tragiczny wypadek BMW. Samochód uderzył w drzewo, kobieta w szpitalu

W związku z zawieszeniem komunikacji tramwajowej, od 29 kwietnia do 7 maja będzie funkcjonować autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako Z-2, która będzie kursować wzdłuż trasy linii tramwajowej oraz odjeżdżać w zbliżonych godzinach, co tramwaje linii 2 – informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
imię
27 kwietnia 2023 07:25

Dzieci w piaskownicy lepiej budują babki z piasku niż te nieroby udają że pracują. Więcej piją niż pracują . Oby to była ostatnia kadencja Grzyma po znajomości .

Anonimowo
26 kwietnia 2023 20:01

Qooooorwa,tylko w tym kraju otwiera się częściowo, żeby za chwilę zamknąć do momentu otwarcia w całości. Chuuuuj w wam w łupież Kaczyńskiego.

Polecane
Ogłoszenia

W kilku miejscowościach pod Olsztynem rozpoczęły się roboty drogowe

Zderzenie na DK51. Trasa Lidzbark Warmiński - Bartoszyce zablokowana