5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Meteorologiczna ruletka na długi weekend

WiadomościMeteorologiczna ruletka na długi weekend

Warmia i Mazury przygotowują się na kilka dni pełnych niespodzianek meteorologicznych. W ciągu najbliższego długiego weekendu mieszkańcy tego regionu Polski mogą spodziewać się wszystkiego — od przyjemnych i umiarkowanych temperatur po upały i burze.

reklama

Jak zatem spędzić długi weekend? Czy warto planować spotkania na łonie przyrody?

Pozytywne zaskoczenie

Piątek przyniósł mieszkańcom Warmii i Mazur zmienne zachmurzenie. Mimo spodziewanych przelotnych opadów deszczu większość dnia upłynęła pod znakiem słońca. Termometry wskazywały dość umiarkowane temperatury, w przedziale od 20°C do 23°C.

reklama

Przyjemnie ciepła sobota

Sobota to dzień, gdy niektórzy na dobre rozpoczną długi, sierpniowy weekend. Tego dnia niebo będzie dla nas łaskawe. Mimo małego lub umiarkowanego zachmurzenia temperatura powoli zacznie się wznosić, osiągając wartości od 24°C do 26°C. Czy to będzie dobra wróżba na kolejne wolne dni?

Na horyzoncie upały i burze

Niedzielny poranek przywita mieszkańców regionu chłodniejszym powiewem wiatru, z temperaturami w granicach 13°C na wschodzie do 17°C na zachodzie. Jednak w ciągu dnia termometry szybko zaczną pokazywać wyższe wartości, przekraczając w wielu miejscach 30°C. Po południu nagła zmiana temperatury może przynieść załamanie pogody. Mieszkańcy powinni przygotować się na przelotne opady deszczu i burze.

Upały w pełnej krasie

Kiedy mieszkańcy Warmii i Mazur obudzą się w poniedziałkowy poranek, mogą poczuć, że lato naprawdę weszło w swoją najgorętszą fazę. Zatoka niżowa, łącząc się z napływającym gorącym powietrzem zwrotnikowym, stworzy atmosferę intensywnego ciepła. Pomimo umiarkowanego zachmurzenia, promienie słoneczne będą mocno prażyć. Olsztyn będzie mógł pochwalić się jednymi z najwyższych temperatur w regionie, osiągając imponujące 32°C.

reklama

Gorący koniec długiego weekendu

We wtorek Polska znajdzie się pomiędzy potężnym wyżem, który rozciąga się nad wschodnimi regionami Europy, a niżem znad Niemiec. Ten układ baryczny doprowadzi do tego, że województwo warmińsko-mazurskie pozostanie zanurzone w gorącym powietrzu zwrotnikowym. Część regionu, zwłaszcza północne obszary, mogą doświadczyć nieco większego zachmurzenia, ale wciąż będzie to idealna pogoda na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Warto zwrócić uwagę na to, że choć ciśnienie będzie spadać, będzie to dzień relatywnie stabilny pod względem pogody.

źródło: IMGW

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia