27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Ostrzeżenie przed upałem i burzami z gradem

OlsztynOstrzeżenie przed upałem i burzami z gradem

Na czwartek dla części powiatów woj. warmińsko-mazurskiego służby meteorologiczne wydały ostrzeżenie przed falą upałów i burzami z gradem.

reklama

Według prognoz, upał z temperaturami 30-33 stopnie Celsjusza może wystąpić od godziny 12 do godziny 20:00 w dziewięciu powiatach regionu: działdowskim, iławskim, lidzbarskim, nidzickim, nowomiejskim, Olsztynie i olsztyńskim, ostródzkim i szczycieńskim. Minimalna temperatura w tych rejonach wynosić będzie 18-21 stopni.

Upał ma rozpocząć się około południa i utrzymywać się do godziny 20:00. Aktualnie w Olsztynie jest pochmurno, a temperatura wynosi 20 stopni Celsjusza.

reklama

Ze względu na możliwą falę upałów służby meteorologiczne wydały również ostrzeżenie przed burzami z gradem, podczas których miejscami może spaść od 30 do 40 mm deszczu, miejscami nawet 50 mm. Na niebie pojawią się burze z porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami spodziewany jest grad. Ostrzeżenie o burzach dotyczy powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, Elbląga i elbląskiego, iławskiego, lidzbarskiego, nidzickiego, nowomiejskiego, Olsztyna i olsztyńskiego oraz ostródzkiego. Burze należy spodziewać się około godziny 17.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane