21 C
Olsztyn
wtorek, 16 sierpnia, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ostrzeżenie przed upałem i burzami z gradem

OlsztynOstrzeżenie przed upałem i burzami z gradem

Służby meteorologiczne wydały na czwartek dla części powiatów woj. warmińsko-mazurskiego ostrzeżenie przed upałem oraz burzami z gradem.

reklama

Według meteorologów upał z temperaturami 30-33 stopnie C. może w czwartek od godz. 12 do godz. 20:00 wystąpić w dziewięciu powiatach regionu: działdowskim, iławskim, lidzbarskim, nidzickim, nowomiejskim, Olsztynie i olsztyńskim, ostródzkim i szczycieńskim. Minimalna temperatura w tych rejonach to 18-21 stopni.

Upał ma się zacząć w południe i trwać do godz. 20. Na razie w Olsztynie jest pochmurno, a temperatura wynosi 20 stopni C.

reklama

W związku z możliwymi upałami meteorolodzy wydali także ostrzeżenie przed burzami z gradem. Miejscami może spaść od 30 do 40 mm deszczu, a lokalnie nawet 50 mm. Burzom towarzyszyć będą porywy wiatru do 80 km na godz. Miejscami spodziewany jest grad. Ostrzeżenie o burzach dotyczy powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, Elbląga i elbląskiego, iławskiego, lidzbarskiego, nidzickiego, nowomiejskiego, Olsztyna i olsztyńskiego oraz ostródzkiego. Burz należy się spodziewać od godz. 17.

Co dalej z hotelami Tadeusza Gołębiewskiego?

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×