fbpx
18 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przewinienie drogowe kryło za sobą dramatyczne okoliczności: to była walka o życie

BraniewoPrzewinienie drogowe kryło za sobą dramatyczne okoliczności: to była walka o życie

W niektórych sytuacjach drobne przewinienia na drodze mogą kryć za sobą wyjątkowe okoliczności. Tak stało się w Braniewie, gdzie policjant ruchu drogowego zatrzymał kierującego, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. Jak się później okazało, mężczyzna miał ku temu bardzo ważny powód.

reklama

W środę 9 sierpnia mł. asp. Krzysztof Milewski z braniewskiej jednostki drogówki postanowił zatrzymać do kontroli samochód, który poruszał się z zaskakująco dużą prędkością. Gdy rozpoczął rozmowę ze zdenerwowanym kierowcą, odkrył prawdziwy powód jego pośpiechu. Mężczyzna przewoził do szpitala swojego ojca, który miał poważne problemy z oddychaniem po tym, jak podczas prac w gospodarstwie został zaatakowany przez rój os.

Pełne zrozumienie

Funkcjonariusz wykazał zrozumienie i nie wahał się udzielić pomocy. Wiedząc, że każda chwila jest na wagę złota, postanowił natychmiast działać. Włączył sygnały dźwiękowe i świetlne swojego radiowozu i jadąc przed pojazdem mężczyzny, zapewnił mu szybką i bezpieczną drogę do placówki medycznej, gdzie udzielono pomocy poszkodowanemu.

reklama
Za kierownicą Range Rovera zagrażał innym na drodze. Właścicielka ukarana, mąż odpowie przed sądem

Wdzięczni policji

Nie codziennie policjanci otrzymują wyrazy wdzięczności za swoją pracę. W tym przypadku mł. asp. Milewski otrzymał oficjalne podziękowanie od rodziny poszkodowanego. Takie gesty potwierdzają, że praca mundurowych jest niezmiernie ważna dla społeczności, której służą.

Dla wielu policjantów największym uznaniem ich pracy są właśnie słowa wdzięczności od tych, którym pomogli.

reklama

źródło: KPP Braniewo

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

14-latek driftował Volkswagenem na parkingu w Olsztynie

14-latek driftował Volkswagenem na parkingu w Olsztynie