5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Panika w PKP? Majster zdradził jak przeciąć szynę brzeszczotem w 27 minut

Lidzbark WarmińskiPanika w PKP? Majster zdradził jak przeciąć szynę brzeszczotem w 27 minut

reklama

YouTube’owy kanał Romualda Rubinowicza, nazywanego również zaklinaczem byków, nieustannie przyciąga tysiące widzów. Jego najnowsze wideo, w którym prezentuje, jak przeciąć szynę kolejową za pomocą brzeszczotu, stało się hitem sieci niemal od razu. Wielu sceptyków było przekonanych, że takie przedsięwzięcie zajmie mu co najmniej kilka godzin. Okazało się jednak, że Rubinowiczowi udało się osiągnąć swój cel w zaledwie 27 minut.

Czy złomiarze mają teraz łatwiejszą robotę?

W związku z powyższym pojawia się pytanie, czy teraz złomiarze będą bardziej skuteczni w kradzieży starych szyn kolejowych. Ale czy tak naprawdę jest się czego obawiać? Przecięcie szyny w tak krótkim czasie wymagało od Romka nie tylko umiejętności, ale również specjalistycznego wyposażenia warsztatowego, w tym mocnego imadła, które utrzymywało szynę w jednym miejscu.

reklama

Elektryczne narzędzia i praktyka złomiarzy

Większość złomiarzy dysponuje już narzędziami elektrycznymi, które umożliwiają im szybsze i bardziej skuteczne cięcie metalu. Ponadto, jak wskazują eksperci, kradzież szyn kolejowych nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wykorzystanie brzeszczotu jest raczej nieszczególnie praktyczne w terenie.

Spokój w PKP?

Choć Rubinowicz z pewnością zaskoczył wielu swoim występem, pracownicy PKP raczej nie mają powodu do paniki. Eksperci podkreślają, że choć pokaz cięcia szyny jest imponujący, to jednak nie stanowi on zagrożenia dla infrastruktury kolejowej. Poza tym, szyny używane w codziennej eksploatacji są znacznie mocniejsze niż te, które Rubinowicz używał do swojego pokazu.

Romuald Rubinowicz, zaklinacz byków, z pewnością wie, jak przyciągnąć uwagę internautów. Jego najnowszy pokaz to kolejny dowód na jego kreatywność. Jednak nie ma powodu do obaw – choć Rubinowicz potrafił przeciąć szynę w niecałe pół godziny, infrastruktura kolejowa Polski pozostaje bezpieczna.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mateusz
11 sierpnia 2023 14:32

Jeśli teraz szyny są mocniejsze niż ta którą przeciął Pan Romuald to może PKP udostępni kawałeczek dla majstra by spróbował. Coś podejrzewam że i tak by się zmieścił w 40 minutach 😉

Polecane
Ogłoszenia