fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Apartamentami Olsztyn stoi? Nowe obiekty powstają w atrakcyjnych lokalizacjach

OlsztynApartamentami Olsztyn stoi? Nowe obiekty powstają w atrakcyjnych lokalizacjach

W ostatnim czasie Olsztyn stał się prawdziwym magnesem dla inwestorów drogich nieruchomości. Coraz więcej apartamentowców ma szansę powstać w strategicznych miejscach naszego pięknego miasta.

reklama

Prezydent Piotr Grzymowicz poinformował “Gazetę Wyborczą” o wydaniu pozwolenia na budowę kolejnego takiego budynku. Warto zwrócić uwagę, że będzie ona zlokalizowana nad malowniczą Zatoką Miłą, w pobliżu jeziora Ukiel.

Apartamentowe inwestycje

Inny apartamentowiec powstaje samym sercu Olsztyna, przy ul. Knosały, nieopodal Hotelu Wileńskiego. To nie tylko zwykły budynek mieszkalny — oferować będzie zakwaterowanie turystyczne, usługi gastronomiczne oraz salę wielofunkcyjną.

reklama

W planach jest też budowa obiektu przy ul. Kanarkowej, który również będzie oferował usługi turystyczne. Znajdzie się przy nim podziemny parking i zielone tarasy.

UWM chce zagospodarować zaniedbany plac w centrum miasta

Podobnie kształtuje się sytuacja z planowaną inwestycją przy ul. Sielskiej. Z dokumentów wydanych przez ratusz wynika, że powstaną tam budynki handlowo-usługowe o powierzchni sprzedaży do 2000 m kw., stacja paliw oraz budynek gastronomiczny.

reklama

Przy jeziorze

Nie tylko Zatoka Miła czy ul. Sielska cieszą się zainteresowaniem deweloperów. Wydano zgodę na ustalenie warunków zabudowy dla działki przy ul. Bałtyckiej. Przewiduje się tam rozbiórkę istniejącego hotelu. W jego miejsce powstanie inwestycja oferująca zakwaterowanie turystyczne i garaże podziemne.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Taka prawda
11 sierpnia 2023 19:15

Najlepiej niech całe miasto zaleją betonem. Za miast jezior będziemy chodzić po batonie.

Kermit
10 sierpnia 2023 15:34

O dobrze nie się buduje. Podobno w Dywitach też mają powstać nowe apartamentowce przy lesie miejskim obok Osiedla Sterowców.

Polecane
Ogłoszenia

Znany ciucholand znika z centrum Olsztyna. Ratusz podjął decyzję

Budowa w centrum Olsztyna: mieszkańcy na krawędzi wytrzymałości. Zemsta betoniarza?
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji