fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 28 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Olsztyn: Potrącenie pieszej na pasach i kolejne zatrzymane prawo jazdy

Wiadomości Olsztyn: Potrącenie pieszej na pasach i kolejne zatrzymane prawo jazdy

Choć w teorii każdy kierowca wie, że omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym jest niedopuszczalne, to jednak nie każdy stosuje się do tego w praktyce. Efektem tego są zdarzenia drogowe, często tragiczne w skutkach. Na szczęście w przypadku 21-latki potrąconej przez samochód, który ominął autobus obyło się bez poważnych obrażeń.

Przepisy ruchu drogowego jasno regulują zasady zachowania na przejściach dla pieszych. Kierowcy są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożność zbliżając się do przejścia oraz ustąpienia pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. Zabronione jest wyprzedzanie pojazdów na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim. Niedopuszczalne jest także omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Niestety do takiej sytuacji doszło wczoraj (16.11.2016) rano na ul. Piłsudskiego. Kierowca osobowej skody ominął autobus, który ustąpił pierwszeństwa osobom stojącym na przejściu i potrącił przechodzącą po pasach młodą kobietę.

21-latka została przetransportowana do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Policjanci pracujący na miejscu zatrzymali sprawcy prawo jazdy, które razem z dokumentacją ze zdarzenia trafi do sądu.

Jak mówią funkcjonariusze olsztyńskiej „drogówki”:
„Kierowcy w Olsztynie jeżdżą za szybko i nie zwracają uwagi na to, co dzieje się na drodze. Szczególnie teraz, przy złych warunkach pogodowych wzmożona ostrożność podczas jazdy powinna być priorytetem. Śliska nawierzchnia wydłuża drogę hamowania a opady deszczu i śniegu znacznie ograniczają widoczność. Powinni pamiętać o tym również piesi, którzy bardzo często wchodzą na pasy bez upewnienia się, czy to bezpieczne”.

Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze. To, że my przestrzegamy przepisów nie oznacza, że każdy będzie poruszał się zgodnie z prawem. Dlatego apelujemy, aby każdy przed wejściem na pasy, nawet na zielonym świetle, rozejrzał się i upewnił, czy jest bezpieczny. Zajmie to tylko chwilę i może uratować życie.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


6 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

6
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x