17 C
Olsztyn
piątek, 17 maja, 2024
reklama

Para brutalnie znęcała się nad psem

OlsztynPara brutalnie znęcała się nad psem

Funkcjonariusze olsztyńskiej komendy policji zajmują się badaniem przestępstwa polegającego na znęcaniu się nad zwierzęciem. Do czynu doszło w połowie lipca 2023 roku.

reklama

Wobec dwójki sprawców – 27-letniej kobiety i 34-letniego mężczyzny – zastosowano środki zapobiegawcze.

Alarmujące sygnały

Wszystko zaczęło się od doniesień przerażonych sąsiadów w połowie lipca tego roku. Mieszkańcy bloku w Olsztynie alarmowali policję o podejrzanych dźwiękach. Wskazywali na przerażające wycie psa, zarówno w mieszkaniu, jak i na zewnątrz, na terenie osiedla. Świadkowie relacjonowali, że widzieli, jak mężczyzna brutalnie krzywdził czworonoga, rzucając nim w ścianę. Czujni i odpowiedzialni mieszkańcy początkowo zadecydowali o zaopiekowaniu się zwierzęciem, a następnie zawiadomili odpowiednie służby.

reklama

Szybka interwencja funkcjonariuszy

Na miejscu pojawili się policjanci z Wydziału ds. Przestępczości przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej w Olsztynie. Ich działania doprowadziły do zatrzymania 27-letniej właścicielki psa, która według zebranych dowodów od kilku miesięcy zaniedbywała zwierzę, trzymając je w nieodpowiednich warunkach. W tej samej sprawie zatrzymany został również wspomniany 34-latek, który w czasie jednej z lipcowych nocy okrutnie znęcał się nad psem. Po interwencji policji zraniony i przerażony pies został przekazany weterynarzowi, a później znalazł schronienie w schronisku. Obecnie jest pod opieką i czeka na nowy, pełen miłości dom.

*nagranie wideo

Konsekwencje prawne dla sprawców

Na podstawie zgromadzonych dowodów 34-latek usłyszał poważne zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Może mu grozić nawet do 5 lat więzienia. 27-letnia kobieta, odpowiedzialna za zaniedbania w opiece nad psem, także odpowie przed sądem. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. W świetle tych informacji, w piątek 4 sierpnia 2023 roku, Sąd Rejonowy w Olsztynie zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec mężczyzny na okres trzech miesięcy, natomiast kobieta została objęta dozorem policyjnym.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Klaudia
8 sierpnia 2023 17:16

Potwory!

Andrzej
8 sierpnia 2023 12:59

Dowalić im dziesięć lat sprzątania w schronisku, oczywiście za darmo

Polecane
Ogłoszenia