2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

W województwie będzie nowa jednostka wojskowa

SzczytnoW województwie będzie nowa jednostka wojskowa

W sobotę ogłoszono zamiar utworzenia nowej jednostki wojskowej w Wielbarku, w powiecie szczycieńskim. Będzie to Pułk Przeciwpancerny działający w ramach tworzonej 1. Dywizji Piechoty Legionów.

reklama

Informację przekazali w sobotę 5 sierpnia politycy Prawa i Sprawiedliwości: poseł Iwona Arent, wojewoda Artur Chojecki i radny wojewódzki Henryk Żuchowski.

Wielbark na mapie militarnej Polski

O nowych planach Wojska Polskiego mówiono podczas konferencji prasowej w Wielbarku, gdzie ma powstać nowa jednostka. Jak dotąd miasto nie był miejscem stacjonowania wojska.

reklama

“Będzie to Pułk Przeciwpancerny, który będzie funkcjonował w strukturach 1. Dywizji Piechoty Legionów, która jest tworzona.” – mówił Chojecki. Wojewoda nie ujawnił konkretnej lokalizacji nowej jednostki, ale stwierdził, że zostanie ona zbudowana na terenie należącym do Skarbu Państwa – Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Lasów Państwowych. Dodał również, że zostanie ona zlokalizowana w bliskim sąsiedztwie linii kolejowej, która jest obecnie poddawana modernizacji.

Odpowiedź na zagrożenia na wschodzie

Iwona Arent, posłanka PiS, podkreśliła duże znaczenie nowej jednostki wojskowej. Zaznaczyła, że decyzja o jej powstaniu jest już podjęta, a jej powstanie to tylko kwestia czasu. “Istnieje realna potrzeba, abyśmy zabezpieczali się przed zagrożeniami na wschodzie” – mówiła parlamentarzystka.

reklama

Na strategiczne położenie jednostki zwrócił uwagę radny wojewódzki PiS Henryk Żuchowski, wyjaśniając, że nie bez znaczenia pozostaje nieduża odległość od lotniska w Szymanach.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia