10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Wodniacy kontrolują wypoczywających: są interwencje wobec pijanych osób

OlsztynWodniacy kontrolują wypoczywających: są interwencje wobec pijanych osób

W ostatnim miesiącu funkcjonariusze policji zintensyfikowali swoje działania. Statystyki za lipiec pokazują, że przeprowadzono 120 interwencji na terenach wodnych i przywodnych w Olsztynie i powiecie olsztyńskim.

reklama

Wśród różnych przypadków stwierdzono blisko 100 wykroczeń, z czego w 44 sytuacjach na sprawców wykroczeń wymierzono kary finansowe. Dodatkowo, w 4 przypadkach sprawy przekazano do sądu.

Kontrola na kąpieliskach i interwencje związane z alkoholem

W lipcu policjanci skontrolowali łącznie 370 kąpielisk. Wśród bardzo niepokojących zdarzeń odnotowano m.in. zatrzymanie pijanego sternika i osoby, która pod wpływem alkoholu próbowała prowadzić jednostkę pływającą inną niż mechaniczna.

reklama

Niezależnie od atrakcyjności jezior i uroków spędzania czasu nad wodą, ważne jest, aby pamiętać o tym, że woda jest żywiołem, który nie wybacza błędów. Moment nieuwagi może mieć tragiczne konsekwencje. Długotrwałe obserwacje wskazują, że najczęstszymi przyczynami tragicznych zdarzeń na wodzie są alkohol, przecenianie swoich umiejętności oraz korzystanie z kąpielisk niestrzeżonych.

Apel do społeczeństwa

Niezależnie od tego, gdzie spędzamy czas nad wodą, to my sami jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich. Apelujemy o zdrowy rozsądek i odpowiedzialność podczas wypoczynku nad wodą.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia