fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Wodniacy kontrolują wypoczywających: są interwencje wobec pijanych osób

OlsztynWodniacy kontrolują wypoczywających: są interwencje wobec pijanych osób

W ostatnim miesiącu funkcjonariusze policji zintensyfikowali swoje działania. Statystyki za lipiec pokazują, że przeprowadzono 120 interwencji na terenach wodnych i przywodnych w Olsztynie i powiecie olsztyńskim.

reklama

Wśród różnych przypadków stwierdzono blisko 100 wykroczeń, z czego w 44 sytuacjach na sprawców wykroczeń wymierzono kary finansowe. Dodatkowo, w 4 przypadkach sprawy przekazano do sądu.

Kontrola na kąpieliskach i interwencje związane z alkoholem

W lipcu policjanci skontrolowali łącznie 370 kąpielisk. Wśród bardzo niepokojących zdarzeń odnotowano m.in. zatrzymanie pijanego sternika i osoby, która pod wpływem alkoholu próbowała prowadzić jednostkę pływającą inną niż mechaniczna.

reklama

Niezależnie od atrakcyjności jezior i uroków spędzania czasu nad wodą, ważne jest, aby pamiętać o tym, że woda jest żywiołem, który nie wybacza błędów. Moment nieuwagi może mieć tragiczne konsekwencje. Długotrwałe obserwacje wskazują, że najczęstszymi przyczynami tragicznych zdarzeń na wodzie są alkohol, przecenianie swoich umiejętności oraz korzystanie z kąpielisk niestrzeżonych.

Apel do społeczeństwa

Niezależnie od tego, gdzie spędzamy czas nad wodą, to my sami jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich. Apelujemy o zdrowy rozsądek i odpowiedzialność podczas wypoczynku nad wodą.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji