5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

W drodze do papieża: młodzi pielgrzymi z Warmii w Lizbonie

WiadomościW drodze do papieża: młodzi pielgrzymi z Warmii w Lizbonie

Po udanym pobycie w Diecezji Porto młodzi pielgrzymi z całego świata zjechali do Lizbony, miejsca, w którym spotkają się z papieżem Franciszkiem — to punkt kulminacyjny ich pielgrzymki.

reklama

Zmiana lokalizacji nie przeszkodziła w utrzymaniu silnych więzi, które nawiązane zostały podczas spędzonego razem czasu.

W Lizbonie

W Lizbonie młodzi pielgrzymi z różnych zakątków świata tworzą swoją wspólnotę w dużej sali sportowej. Wspólne posiłki, modlitwy i codzienne zajęcia sprzyjają poczuciu bliskości i braterstwa. To nie tylko duchowa jedność, ale także okazja do zanurzenia się w kulturze Portugalii oraz poznania jej piękna i gościnności.

reklama

Inauguracja Światowych Dni Młodzieży

Inauguracyjna Msza Święta Światowych Dni Młodzieży zgromadziła w Lizbonie ponad 300 tysięcy młodych z różnych części świata. Spotkanie z papieżem Franciszkiem stanowi dla nich duże wydarzenie. To moment pełen napięcia i oczekiwania na słowa, które Ojciec Święty skieruje do młodych.

Wrażenia młodych pielgrzymów

Portugalska przygoda to dla wielu z nich wyjątkowe doświadczenie życiowe. Poznają tu nie tylko piękne krajobrazy i kulturę, ale spotykają także niezwykle życzliwych ludzi, a większość z nich to rówieśnicy z różnych krajów świata. Różnorodność narodowościowa jest zauważalna na każdym kroku. Lizbońskie ulice są pełne różnych języków, a piosenki śpiewane przez młodzież z różnych krajów wprowadzają niesamowity międzynarodowy klimat jedności.

reklama

źródło: Archidiecezja Warmińska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
///
6 sierpnia 2023 11:57

Wiadomość tygodnia. Kto to czyta? Ciemnota z Gietrzwałdu?

Polecane
Ogłoszenia