26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Wakacyjna beztroska: dwie nastolatki ukradły bardzo drogie kosmetyki

EłkWakacyjna beztroska: dwie nastolatki ukradły bardzo drogie kosmetyki

Dwie młode przyjaciółki w wieku 12 i 13 lat okazały się winne kradzieży kosmetyków o łącznej wartości 650 złotych.

reklama

Wakacje to dla dzieci czas swobody i braku szkolnych obowiązków. Niektóre z nich wykorzystują to nieodpowiedzialnie, przekraczając granice prawa.

Pierwsze spotkanie z prawem

Drugi miesiąc wakacji przyniósł zaskakujące zgłoszenie. Dwie dziewczynki próbowały wynieść z ełckiej drogerii kosmetyki do makijażu, których wartość wynosiła odpowiednio 300 i 350 złotych. Dzieci zostały zatrzymane przez pracowników sklepu, którzy powiadomili policję. To pierwsze przestępstwo, jakiego dopuściły się nastolatki.

reklama

Zuchwałe kradzieże

Pierwszy miesiąc wakacji przyniósł szokujące statystyki — zgłoszono aż 20 kradzieży dokonanych przez nieletnich, w głównej mierze w sklepach. To pięciokrotny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu z zeszłego roku, gdzie odnotowano zaledwie 4 przypadki. Młodzi sprawcy najczęściej kierują swoją uwagę na słodycze i napoje, starsi natomiast, oprócz jedzenia, decydują się na kosmetyki, czy ubrania. Zazwyczaj są to drobne kradzieże, ale zdarzają się poważniejsze, jak choćby kradzież czterech hulajnóg przez dwóch chłopców z Ełku.

Nieletni przestępcy nie są bezkarni

Z pozoru błaha decyzja, czy impuls mogą przynieść poważne konsekwencje. Wiele przypadków trafia przed sąd, a sprawcy zaczynają znajdować się pod nadzorem kuratorów.

Policja w ramach swojej działalności edukacyjnej prowadzi spotkania w szkołach, na których uświadamia dzieciom konsekwencje ich czynów. Nie zawsze jednak te działania przynoszą oczekiwane skutki. Dlatego tak istotne jest prowadzenie przez rodziców rozmów z dziećmi na ten temat i baczne obserwowanie ich zachowań, posiadanych przedmiotów oraz zrozumienie, skąd te przedmioty pochodzą.

reklama

źródło: KPP Ełk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Edek
4 sierpnia 2023 15:51

No Patusow+ coraz bardziej mnogo

Polecane