20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

13-latki poczuły wakacyjny zew przygody. Będą tłumaczyć się przed sądem

Iława13-latki poczuły wakacyjny zew przygody. Będą tłumaczyć się przed sądem

Dziś, po raz ostatni przed wakacjami, wybrzmiał szkolny dzwonek. Poczucie beztroski i zew przygody pchnęły 13-letnie dziewczynki do kradzieży.

reklama

Swoboda i zabawa

Młodzież, zwłaszcza podczas wakacji, często zapomina o konsekwencjach swoich działań, sądząc, że odpowiedzialność spada jedynie na ich rodziców. Takie myślenie jest nie tylko błędne, ale również niebezpieczne. Przykładem nieodpowiedzialnego zachowania jest incydent, do którego posunęły się dwie 13-letnie dziewczynki z powiatu iławskiego.

Kradzież w supermarkecie

W czwartek, 22 czerwca 2023 r., o godzinie 9:00, policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży w jednym z supermarketów powiatu iławskiego. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce, gdzie rozmawiali z pracownikiem ochrony, który jako sprawczynie kradzieży zidentyfikował dwie dziewczynki. Miały one zachowywać się podejrzanie i poruszając się po sklepie wziąć ze sklepowych półek chipsy i napoje, a następnie przekroczyć linię kas, nie płacąc za wybrane produkty.

reklama

Pracownik ochrony od razu zareagował i zatrzymał 13-latki, informując o zdarzeniu policjantów. Skradzione towary w nienaruszonym stanie zostały zwrócone na sklepowe półki. Nastolatki za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Zwiększony nadzór nad dziećmi podczas wakacji

Wakacje to czas, kiedy dzieci mają więcej czasu wolnego, nie muszą spełniać szkolnych obowiązków i często są poza nadzorem dorosłych. Tymczasem dla rodziców i opiekunów powinien to być czas zwiększonej uwagi. Osoby sprawujące pieczę nad niepełnoletnimi powinny wiedzieć o ich zainteresowaniach i sposobie spędzania wolnego czasu. Pozwoli to zapobiec sytuacjom, w których najmłodsi zachowają się nieodpowiedzialnie lub będą narażone na niebezpieczeństwo.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wiola
26 czerwca 2023 10:32

I na tą złodziejska rasę idą moje podatki , zabrać 500+

Polecane