19 C
Olsztyn
poniedziałek, 6 maja, 2024
reklama

Studenci UWM wyremontowali ośrodek dla dzieci

OlsztynStudenci UWM wyremontowali ośrodek dla dzieci

Podczas letnich wakacji studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, członkowie Koła Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Olsztynie, zamiast odpoczywać, wykorzystali swoje umiejętności w praktyce. Z entuzjazmem i oddaniem przeprowadzili remont Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Olsztynie.

reklama

Grupa siedemnastu młodych ludzi, w tym jedenastu studentek, pracując przez 4 tygodnie, dała nowe życie ośrodkowi. Prace obejmowały malowanie ścian w dziesięciu pokojach, układanie dywanowej wykładziny, a także renowację łazienki i instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Wsparcie ze strony przemysłu

Materiały i sprzęt, niezbędne do realizacji projektu, w tym elektronarzędzia, wsparcie specjalistyczne oraz pomoc w sprzątaniu, dostarczyło dwanaście firm, które zaprosiła do tej inicjatywy przewodnicząca Koła Młodych PZiTB, Barbara Duliasz.

reklama

Doświadczenie poza programem nauczania

Przewodnicząca Koła zwróciła uwagę na znaczenie praktycznego doświadczenia dla studentów budownictwa, którzy zazwyczaj nie mają okazji do nauczenia się takich umiejętności w trakcie studiów. Projekt Workcamp jest również okazją do nawiązania kontaktów z przemysłem.

Kontynuacja tradycji

To nie jest pierwsza edycja olsztyńskiego Workcampu. W poprzednich latach studenci już angażowali się w prace remontowe w innych ośrodkach zajmujących się pomocą dzieciom. Każdy projekt jest dobrze zorganizowany — studenci najpierw gromadzą potrzebne materiały i środki, a następnie przystępują do prac remontowych.

reklama

O ośrodku

Placówka Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej znajdująca się przy ulicy Świtezianki 4 w Olsztynie to miejsce, które zapewnia codzienne wsparcie dla dzieci z niepełnosprawnościami, począwszy od pierwszego roku życia.

Ośrodek oferuje indywidualne podejście do każdego podopiecznego i zapewnia zrównoważone i smaczne posiłki, które są przygotowywane na miejscu. Wsparcie jest możliwe dzięki profesjonalnemu zespołowi specjalistów, do którego należą oligofrenopedagodzy, psycholog, logopeda, pielęgniarka i fizjoterapeuci.

Placówka stanowi istotny punkt wsparcia dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności lub zaświadczeniem lekarskim o potrzebie terapii lub rehabilitacji.

źródło: UWM, MOPS

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia