fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Studenci UWM wyremontowali ośrodek dla dzieci

OlsztynStudenci UWM wyremontowali ośrodek dla dzieci

Podczas letnich wakacji studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, członkowie Koła Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Olsztynie, zamiast odpoczywać, wykorzystali swoje umiejętności w praktyce. Z entuzjazmem i oddaniem przeprowadzili remont Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Olsztynie.

reklama

Grupa siedemnastu młodych ludzi, w tym jedenastu studentek, pracując przez 4 tygodnie, dała nowe życie ośrodkowi. Prace obejmowały malowanie ścian w dziesięciu pokojach, układanie dywanowej wykładziny, a także renowację łazienki i instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Wsparcie ze strony przemysłu

Materiały i sprzęt, niezbędne do realizacji projektu, w tym elektronarzędzia, wsparcie specjalistyczne oraz pomoc w sprzątaniu, dostarczyło dwanaście firm, które zaprosiła do tej inicjatywy przewodnicząca Koła Młodych PZiTB, Barbara Duliasz.

reklama

Doświadczenie poza programem nauczania

Przewodnicząca Koła zwróciła uwagę na znaczenie praktycznego doświadczenia dla studentów budownictwa, którzy zazwyczaj nie mają okazji do nauczenia się takich umiejętności w trakcie studiów. Projekt Workcamp jest również okazją do nawiązania kontaktów z przemysłem.

reklama
Wkrótce w Olsztynie otworzy się niesamowite miejsce. To projekt edukacyjny na skalę krajową

Kontynuacja tradycji

To nie jest pierwsza edycja olsztyńskiego Workcampu. W poprzednich latach studenci już angażowali się w prace remontowe w innych ośrodkach zajmujących się pomocą dzieciom. Każdy projekt jest dobrze zorganizowany — studenci najpierw gromadzą potrzebne materiały i środki, a następnie przystępują do prac remontowych.

O ośrodku

Placówka Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej znajdująca się przy ulicy Świtezianki 4 w Olsztynie to miejsce, które zapewnia codzienne wsparcie dla dzieci z niepełnosprawnościami, począwszy od pierwszego roku życia.

Ośrodek oferuje indywidualne podejście do każdego podopiecznego i zapewnia zrównoważone i smaczne posiłki, które są przygotowywane na miejscu. Wsparcie jest możliwe dzięki profesjonalnemu zespołowi specjalistów, do którego należą oligofrenopedagodzy, psycholog, logopeda, pielęgniarka i fizjoterapeuci.

Placówka stanowi istotny punkt wsparcia dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności lub zaświadczeniem lekarskim o potrzebie terapii lub rehabilitacji.

Rośnie napięcie na Kortowie. Czy studenci UWM zaliczą egzamin z kultury osobistej?

źródło: UWM, MOPS

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Ogromne zainteresowanie akademikami. Ile kosztują w tym roku?

Wkrótce w Olsztynie otworzy się niesamowite miejsce. To projekt edukacyjny na skalę krajową
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji