fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Olsztyńska radna chce uprościć wyjazd z plaży miejskiej

OlsztynOlsztyńska radna chce uprościć wyjazd z plaży miejskiej

Olsztyńska radna Marta Kamińska postuluje uruchomienie bezpośredniego przejazdu z plaży miejskiej do centrum miasta przez ul. Sielską.

reklama

Aktualna sytuacja komunikacyjna wymaga od kierowców opuszczających plażę miejską, kierujących się w stronę centrum Olsztyna, wykonywania dodatkowych manewrów zawracania przy lokalnej stacji benzynowej. Wszystko przez to, że skręt z ul. Kapitańskiej w ul. Sielską w stronę centrum miasta nie jest możliwy bezpośrednio w lewo.

Propozycje zmiany sytuacji

Postrzeganie tego problemu różni się w zależności od perspektywy. Niektórzy sugerują, że konieczne jest przemyślenie obecnej sytuacji i zastąpienie jej innym rozwiązaniem, takim jak budowa ronda lub przebudowa skrzyżowania, co umożliwiłoby bezpośredni skręt w lewo do centrum miasta. Wyjazd jest niewygodny szczególnie latem, gdy liczba imprez odbywających się na plażach i innych obiektach CRS Ukiel znacznie wzrasta.

reklama
Remont ruchliwej ulicy w Olsztynie: były dziury, będą opóźnienia

Kwestię podjęła radna Marta Kamińska, składając stosowaną interpelację. Na początek proponuje, aby przejazd został otwarty dla pojazdów służb ratowniczych.

reklama

Odpowiedź władz miasta

Władze miasta odniosły się do tej propozycji. Wiceprezydent Olsztyna, Justyna Sarna-Pezowicz, twierdzi, że takie rozwiązanie mogłoby prowadzić do licznych naruszeń ze strony nieuprawnionych pojazdów. Te, bez odpowiednich sygnałów dźwiękowych i świetlnych, jakie wykorzystują służby ratownicze, mogłyby włączać się do ruchu, przekraczając dwupasową jezdnię w miejscu zmiany kierunku jazdy.

Wiceprezydent wyjaśniła również, że zmiana organizacji ruchu nie jest rozważana. Przypomina jednak, że z myślą o bezpieczeństwie osób odwiedzających plażę miejską oraz usprawnieniu działań służb ratowniczych dla pojazdów uprzywilejowanych udostępniono przejazd ul. Jeziorną.

źródło: Gazeta Wyborcza

Ważna ulica Śródmieścia remontowana po raz kolejny
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Bałtycka
3 sierpnia 2023 11:46

Mogli zrobić wyjazd przez jeziorną jak było przez dziesięciolecia ale chyba nikt na to nie wpadł…..

DB keb
3 sierpnia 2023 17:12

Szkoda ładować pieniądze na dwa miesiące w sezonie.

Polecane
Ogłoszenia

Powstaje nowa droga do dużego osiedla. To pierwszy etap wielkiej inwestycji

Powstaje nowa droga do dużego osiedla. To pierwszy etap wielkiej inwestycji
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji