16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Olsztyńska radna chce uprościć wyjazd z plaży miejskiej

OlsztynOlsztyńska radna chce uprościć wyjazd z plaży miejskiej

Olsztyńska radna Marta Kamińska postuluje uruchomienie bezpośredniego przejazdu z plaży miejskiej do centrum miasta przez ul. Sielską.

reklama

Aktualna sytuacja komunikacyjna wymaga od kierowców opuszczających plażę miejską, kierujących się w stronę centrum Olsztyna, wykonywania dodatkowych manewrów zawracania przy lokalnej stacji benzynowej. Wszystko przez to, że skręt z ul. Kapitańskiej w ul. Sielską w stronę centrum miasta nie jest możliwy bezpośrednio w lewo.

Propozycje zmiany sytuacji

Postrzeganie tego problemu różni się w zależności od perspektywy. Niektórzy sugerują, że konieczne jest przemyślenie obecnej sytuacji i zastąpienie jej innym rozwiązaniem, takim jak budowa ronda lub przebudowa skrzyżowania, co umożliwiłoby bezpośredni skręt w lewo do centrum miasta. Wyjazd jest niewygodny szczególnie latem, gdy liczba imprez odbywających się na plażach i innych obiektach CRS Ukiel znacznie wzrasta.

reklama

Kwestię podjęła radna Marta Kamińska, składając stosowaną interpelację. Na początek proponuje, aby przejazd został otwarty dla pojazdów służb ratowniczych.

Odpowiedź władz miasta

Władze miasta odniosły się do tej propozycji. Wiceprezydent Olsztyna, Justyna Sarna-Pezowicz, twierdzi, że takie rozwiązanie mogłoby prowadzić do licznych naruszeń ze strony nieuprawnionych pojazdów. Te, bez odpowiednich sygnałów dźwiękowych i świetlnych, jakie wykorzystują służby ratownicze, mogłyby włączać się do ruchu, przekraczając dwupasową jezdnię w miejscu zmiany kierunku jazdy.

reklama

Wiceprezydent wyjaśniła również, że zmiana organizacji ruchu nie jest rozważana. Przypomina jednak, że z myślą o bezpieczeństwie osób odwiedzających plażę miejską oraz usprawnieniu działań służb ratowniczych dla pojazdów uprzywilejowanych udostępniono przejazd ul. Jeziorną.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Bałtycka
3 sierpnia 2023 11:46

Mogli zrobić wyjazd przez jeziorną jak było przez dziesięciolecia ale chyba nikt na to nie wpadł…..

DB keb
3 sierpnia 2023 17:12

Szkoda ładować pieniądze na dwa miesiące w sezonie.

Polecane
Ogłoszenia