Na ul. Artyleryjskiej ominęła radiowóz na przejściu dla pieszych

  4
  Na ul. Artyleryjskiej ominęła radiowóz na przejściu dla pieszych

  Policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi 59-latkę, która na pasach ominęła nieoznakowany radiowóz ustępujący pierwszeństwa pieszemu. Całe zdarzenie zarejestrował policyjny wideorejestrator. Funkcjonariusze apelują o ostrożność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

  Wczoraj (14.11) policjanci olsztyńskiej drogówki prowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są to cykliczne akcje ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa tej grupy osób. W tym czasie funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych ale też bacznie przyglądają się, czy piesi sami nie łamią przepisów drogowych.

  W trakcie patrolowania ulic miasta nieoznakowany patrol olsztyńskiej drogówki zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na ul. Artyleryjskiej, by ustąpić pierwszeństwa stojącej przed pasami osobie. Gdy kobieta była już na jezdni, po pasie obok przejechała terenowa Toyota nie zwracając uwagi na przechodzącą przez przejście pieszą.

  Całe zdarzenie zarejestrował policyjny wideorejestrator. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli. Siedząca za kierownicą kobieta nie potrafiła wyjaśnić swojego zachowania.

  Funkcjonariusze nałożyli na 59- latkę wysoki mandat i punkty karne.

  Jak mówią policjanci, nie ma przyzwolenia na łamanie przepisów drogowych. Tego typu wykroczenia popełniane są nagminnie. Kierowcy ignorują to lub nie zdają sobie sprawy, że potrącenie pieszego, nawet przy niewielkiej prędkości może skończyć się tragicznie.

  4 komentarzy
  Najlepsze
  Najnowsze Najstarsze
  Informacje zwrotne w treści
  Wyświetl wszystkie komentarze
  Sebastian Sylwester Sieńko
  15 listopada 2016 13:44

  Powinni zabrać prawko i. Napewno się nauczyła. Takie zachowanie jest nagminne

  Ela Bielawska
  15 listopada 2016 11:11

  przepraszam ale gdzie niby jest to [WIDEO] ???