5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Młoda oszustka z Olsztyna oskarżona o próbę wyłudzenia dużych pieniędzy

OlsztynMłoda oszustka z Olsztyna oskarżona o próbę wyłudzenia dużych pieniędzy

Policja w Olsztynie udaremniła próbę oszustwa na sumę 32 tysięcy złotych. 29-letnia kobieta została zatrzymana i usłyszała aż 17 zarzutów. Teraz sprawą zajmie się prokuratura i sąd.

reklama

Policjanci z Olsztyna zdołali ujawnić śmiałą próbę oszustwa. Szczegóły sprawy wskazują, że chodziło o kwotę bliską 32 tysiącom złotych. Oszustką okazała się 29-letnia mieszkanka stolicy regionu.

29-latka usłyszała 17 zarzutów

Kobieta usiłowała podpisać umowy na usługi telekomunikacyjne, mając na celu uzyskanie produktów. Wykorzystując fałszywe informacje, takie jak dane członka rodziny czy informacje zdobyte z wcześniejszych umów kupna-sprzedaży pojazdu, wprowadzała pracownika firmy w błąd co do prawdziwej tożsamości osoby podpisującej umowę.

reklama

Zatrzymana kobieta nie mogła uwierzyć, kiedy funkcjonariusze przedstawili jej aż 17 zarzutów. Wszystkie dotyczą usiłowania oszustwa na łączną kwotę bliską 32 tysięcy złotych. Widać było, że kobieta działała świadomie. Na szczęście jej plany legły w gruzach.

Sąd rozstrzygnie o winie

Zatrzymana 29-latka będzie musiała zmierzyć się z konsekwencjami swojego działania. Co prawda policja już zakończyła swoje działania, ale teraz sprawa trafia do sądu. To on rozstrzygnie o winie mieszkanki Olsztyna.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia