5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Obchody Roku Kopernika: niezwykłe malowidło zdobi kolejne miasto

Lidzbark WarmińskiObchody Roku Kopernika: niezwykłe malowidło zdobi kolejne miasto

Na rogu ulic Zamkowej i Kopernika, w samym sercu Lidzbarka Warmińskiego, odświeżono miejską przestrzeń nowym dziełem sztuki — muralem przedstawiającym postać Mikołaja Kopernika.

reklama

Malowanie zajęło artystom kilka dni intensywnej pracy, a wynikiem ich wysiłku jest obraz pełen detali i barw, które można już podziwiać w całej okazałości.

Rok Kopernika

Inicjatywy powstania murali są częścią szerszych obchodów Roku Mikołaja Kopernika. Także Lidzbark Warmiński, miejsce szczególnie ważne dla tego wybitnego astronoma, postanowił uczcić pamięć uczonego w wyjątkowy sposób, zwracając uwagę na bliskie związki, które łączyły naukowca z tym regionem.

reklama

Warmia: drugi dom Mikołaja Kopernika

Choć Kopernik urodził się w Toruniu, to jednak Warmia była dla niego miejscem, które wywarło istotny wpływ na jego życie i pracę. Był administratorem Warmii, czego dowodem jest choćby fakt, że przez wiele lat mieszkał w Lidzbarku Warmińskim, gdzie realizował swoje naukowe badania. Warmia, bogata w naturalne piękno i nieskażone krajobrazy, nie tylko zasilała jego naukowe pragnienia, ale także inspirowała jego duchowe poszukiwania.

Partnerstwo dla kultury

Projekt muralu został sfinansowany przez Gminę Miejską Lidzbark Warmiński i Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. To pokazuje, jak ważne jest dla naszego regionu pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego i naukowego, a także szanowanie i upamiętnianie tych, którzy wnieśli nieoceniony wkład w rozwój nauki.

źródło: UM w Lidzbarku Warmińskim

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia