23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Śmierć na placu budowy dworca w Olsztynie

OlsztynŚmierć na placu budowy dworca w Olsztynie

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez lokalną policję, ofiara pracowała na placu budowy od kilku miesięcy. Mężczyzna był doświadczonym pracownikiem, z wieloletnim stażem w branży budowlanej. To tragiczne wydarzenie zszokowało zarówno jego współpracowników, jak i kierownictwo firmy realizującej inwestycję.

reklama

Rzecznik prasowy firmy budowlanej, Krzysztof Staszewski, wyraził swoje kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego. Dodał, że firma podjęła wszystkie niezbędne działania, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom, a teraz współpracuje z odpowiednimi organami w celu wyjaśnienia okoliczności tragicznego zdarzenia.

Śmiertelny wypadek wywołał również dyskusję na temat bezpieczeństwa na placach budowy w Polsce. Według danych Głównego Inspektoratu Pracy, liczba wypadków w miejscu pracy wzrosła w ostatnich latach, szczególnie w sektorze budowlanym. Pracownicy są narażeni na wiele ryzyk, takich jak prace na wysokości, kontakty z niebezpiecznymi materiałami, a także długotrwałe ekspozycje na niekorzystne warunki atmosferyczne.

reklama

Eksperci z branży zwracają uwagę, że konieczne jest nie tylko przestrzeganie obowiązujących norm i przepisów bezpieczeństwa, ale także podnoszenie świadomości pracowników na temat potencjalnych zagrożeń. Działania te mogą przyczynić się do ograniczenia liczby tragicznych wypadków na budowach.

Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku w Olsztynie trwa.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stop klerykalizacji Polski , Stop klerykalizacji P
26 lipca 2023 12:15

Zabrakło mi zdania że rodzina została otoczona opieką przez pracodawcę oraz psychologa .

Wierch
25 lipca 2023 22:47

Uprząż albo chociaż pas i lonża.I mała szansa na śmiertelny upadek.Naprawdę warto.

Polecane
Ogłoszenia