17 C
Olsztyn
sobota, 27 kwietnia, 2024
reklama

Co zrobić, aby nie stracić z rezygnacji z polisolokaty Vienna Life?

Materiał zewnętrznyCo zrobić, aby nie stracić z rezygnacji z polisolokaty Vienna Life?

Co zrobić, aby nie stracić z rezygnacji z polisolokaty Vienna Life?

reklama

Szybkie tempo życia i gonitwa za polepszeniem jego standardów, sprawiają że codzienność wymaga poświęcenia, ale i wiąże się z często ryzykownymi decyzjami. Dlatego też coraz więcej osób od lat stara się zadbać o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych. Wiąże się z tym również zabezpieczenie dorobku. Ubezpieczenia na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym już kilka, a nawet kilkanaście lat temu, cieszyły się dużą popularnością. Niejedno towarzystwo ubezpieczeń na życie, przeżywało prawdziwe przysłowiowe ‘żniwa’. Wśród różnorodnej oferty dostępnej na rynku, konsumenci decydowali się m.in. na polisolokaty Vienna Life. Niestety jak się okazało, Vienna Life po analizie UOKiK naruszała interesy klientów w ramach podpisywanych umów. Dlatego też wielu z nich podejmowało i wciąż podejmuje stosowne kroki do rezygnacji z polisolakty. Jak doprowadzić do rozwiązania umowy z Towarzystwem? Jakie są szanse na odzyskanie pieniędzy?

  1. Założenia lokaty Vienna Life
  2. Wykryte nieprawidłowości w związku z Polisami z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym
  3. Vienna Life – jak odzyskać pieniądze?
  4. a) Kompleksowa pomoc w odzyskaniu pieniędzy z polisolokaty
  5. b) Jak odzyskać 100% wartości rachunku polisy?

Założenia lokaty Vienna Life

reklama

Na umowę w ramach polisolokaty Skandia, a od 2016 roku Vienna Life, zdecydowało się wielu konsumentów. Zdaje się jednak, że nie wszyscy byli świadomi, co w rzeczywistości obejmuje umowa. Gromadzone środki jedynie w niewielkiej części były przeznaczone na ubezpieczenie właściciela, pozostałą część natomiast inwestowano w fundusze inwestycyjne. Dodatkowo klient, który zdecydowałby się rozwiązać umowę, traci często nawet całą gotówkę zgromadzoną na rachunku polisy. Wynikało to m.in. z zapisów kontraktu takich jak świadczenie wykupu, wartości wykupu, a także opłaty likwidacyjne. Tego rodzaju umowy oferowano konsumentom do końca 2016 roku. Natomiast w związku z licznymi zgłoszeniami właścicieli polisolokaty Skandia, sprawie przyjrzał się UOKiK. Podczas wnikliwej analizy warunków oferty Towarzystwa, wykryto wiele nieprawidłowości, stąd też na przestrzeni ostatnich latach, Vienna Life była wielokrotnie wzywana na rozprawy sądowe.

Wykryte nieprawidłowości w związku z Polisami z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym

Weryfikacja oferty przygotowanej przez Towarzystwo Skandia wykazała, że znacząco narusza ona zbiorowe interesy konsumentów. Rezygnacja z polisy Vienna Life wiązała się z całkowitym przerzuceniem odpowiedzialności na stronę konsumenta. Umowa precyzuje, że to konsument ponosi całkowity koszt zaprzestania współpracy oraz opłat likwidacyjnych. Dodatkowo analiza pokazała, że inwestycja w polisolokatę Vienna Life dla większości osób nie tylko nie była korzystna, ale wręcz mogła generować straty. Nie gwarantowała również zabezpieczenia kapitału, jak i bezpieczeństwa klienta.

reklama

Vienna Life – jak odzyskać pieniądze?

Wnioski analizy UOKiK stały się rozwiązaniem dla wielu konsumentów, którzy z uwagi na obostrzenia w momencie zamknięcia polisy, bali się podejmować jakiekolwiek kroki w tym kierunku. To przysłowiowe ‘światło w tunelu’ sprawiło, że wielu klientów jednak zdecydowało się odzyskać pieniądze z polisolokaty. Procedura działania opiera się w pierwszej kolejności na pobraniu odpowiedniego formularza. Może się jednak okazać, że na drodze postępowania Vienna Life, pobierze opłatę likwidacyjną lub też zapewni konsumentowi wypłatę wartości wykupu finalnie niższą niż wartość rachunku polisy. Dlatego też, aby uniknąć jakichkolwiek niedopatrzeń, warto powierzyć prowadzenie sprawy kancelariom jak ta https://oplatylikwidacyjne24.pl/rezygnacja-polisolokaty/polisolokaty-skandia/, które specjalizują się w tego rodzaju działalności. Wsparcie ze strony profesjonalistów, doprowadzi nie tylko do wypłaty środków, ale i pozwoli na drodze sądowej odzyskać pieniądze z opłaty likwidacyjnej.

Kompleksowa pomoc w odzyskaniu pieniędzy z polisolokaty

Koszty związane z prowadzeniem polisy Vienna Life mogą okazać się nieopłacalne dla właściciela, a często wręcz przewyższać zyski. W takich przypadkach rezygnacja Vienna Life jest bardziej korzystnym rozwiązaniem niż kontynuacja współpracy z Towarzystwem. Specjaliści, zajmujący się przeprowadzeniem swoich klientów przez cały proces likwidacji, dbają o to, aby w efekcie złożonego wniosku, udało się odzyskać zainwestowane środki. Dodatkowo przejmą cały proces likwidacji polisolokaty Vienna Life na siebie. Kompleksowa i profesjonalna opieka obejmuje zarówno zebranie odpowiedniej dokumentacji powstałej w okresie współpracy z Vienna Life, jak i przygotowanie stosownych pism niezbędnych do reprezentacji w sądzie.

Jak odzyskać 100% wartości rachunku polisy?

Aby odzyskać pieniądze z polisy z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym, niezbędne jest konsekwentne i zaplanowane działanie. Likwidacja polisolokaty Vienna Life wymaga bowiem przejścia przez kilka etapów rozpatrywania sprawy. Dlatego też warto zaufać w tym zakresie prawnikom, specjalizującym się w tego rodzaju czynnościach, aby nie stracić. Wykonawca każdorazowo analizuje umowę  i na jej podstawie podejmuje odpowiednie kroki, pozwalające odzyskać środki w terminie określonym w kontrakcie.

Na przestrzeni lat wielu klientom Vienna Life udało się odzyskać wszystkie środki gromadzone na polisolokatach. W procedurę każdorazowo angażowane były sądy, weryfikujące zakres podpisanej umowy. Ważnym elementem procesu jest odpowiednie przygotowanie dokumentacji oraz argumentacji, pozwalającej obrazowo przedstawić sytuację właściciela polisy. Dlatego też warto powierzyć sprawę likwidacji lokaty kancelariom z doświadczeniem, które pomogą w 100% odzyskaniu środków.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia